„Mezi podporované projekty patří obnova čtyř měšťanských domů, které patří fyzickým osobám. Jedná se o objekty v ulicích Velká Mikulášská, Malá Františkánská, Dolní Česká a Horní náměstí. Mezi majitele se rozdělí částka 820 tisíc korun,“ informovala mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Necelých čtyři sta tisíc korun pak dostane na obnovu kulturní památky právnická osoba, které patří dům v ulici Přemyslovců. „Město zmíněným vlastníkům památek přispěje také, a to dotací ze svého rozpočtu v minimální výši deset procent ceny památkově uznatelných nákladů. Celková spoluúčast města činí 269 tisíc korun,“ upřesnila Pastrňáková.

Posledním úspěšným příjemcem dotace bylo samotné město Znojmo. Získalo 390 tisíc na pokračování obnovy Domu umění na Masarykově náměstí. Tam se restauruje sgrafitová výzdoba na čelní fasádě. V polovině září pak přijde na řadu oprava kamenného portálu a ostění oken. To vše má stát 520 tisíc korun. Prostory má od města v pronájmu Jihomoravské muzeum ve Znojmě. „Pro muzeum jsou tyto opravy velkým přínosem. Budova se totiž nachází na turisticky frekventovaném místě a po opravách bude vypadat moc pěkně. Už se tu v minulosti udělala nová fasáda, která byla ve špatném stavu. Nyní se zrestaurují historické prvky na průčelí. Jsme rádi,“ uvedla ředitelka muzea Vladimíra Durajková.