Po loňském nultém ročníku chystají na dnešek pořadatelé Michaela Cahová a Jiří Kotáb první oficiální Silly Walk ve Znojmě. „Silly Walk Znojmo vychází na 7. ledna, což je mezinárodní den švihlé chůze. Minulý rok jsme absolvovali tento pochod v Brně, velice nás to nadchlo, a chtěli jsme tento svátek rozšířit do našeho rodného města. Nechtělo se nám čekat celý rok, proto jsme na zkoušku organizovali nultý ročník, který nebyl přesně sedmého ledna, ale až o měsíc později," uvedl Jiří Kotáb.

Jeho partnerka mu s organizací pomáhá. „Například nám letos udělala velkou reklamu v televizní soutěži Co na to Češi, kde zatím úspěšně poráží všechny soupeře a v díle odvysílaném ve čtvrtek ukázala světu znojemskou švihlou chůzi," řekl Kotáb.

Od letošního roku očekávají pořadatelé především legraci a povyražení od nudného všedního života. „Neočekáváme, že při -dvaceti stupních pod nulou, které předpovídají meteorologové, překonáme co do počtu zúčastněných loňský ročník, ale nechme se překvapit. Lidi nemusí mít strach, že je ostatní budou mít za blázny, vždyť je svátek švihlé chůze," naznačila Cahová.

Letos organizátoři plánují na konci akce promítnout video z minulého roku, případně si přehrát několik dílů Monty Pythona.

„Semínka po světě neroznášíme, ale šíříme náš vzkaz celý rok. Ukazujeme lidem, jak je důležité oslavovat den švihlé chůze, předvádíme jim švihlou chůzi a chceme pokračovat i v budoucnu," konstatoval Kotáb.
Sraz účastníků Silly Walk Znojmo je ve čtvrthodinku před třetí hodinou odpolední na Komenského náměstí ve Znojmě.