Velku nespokojenost s reakcí představitelů Znojma neskrývá zastupitel Jiří Kacetl (Pro Znojmo). Jeho kolegové se 11. srpna přímo na jednání zastupitelstva vedení radnice i právničky dotazovali, co se vlastně děje. „Přišla mi oficiální odpověď od právničky majetkového odboru. V ní obšírně vysvětluje, že jasnou odpověď na otázku proč msto najalo externího právníka a co případně hrozí vedení Znojma nemůže sdělit,“ uvedl Kacetl.

Proto zastupitel požádá ministerstvo vnitra o zákrok. „Požádáme podle zákona o obcích ministerstvo vnitra o dohled nad celou věcí. Ministerstvo musí z pozice dozorového orgánu zasáhnout. Bohužel, mají na to třicet dní, takže je otázkou, zda se vše vyřeší do voleb. Tušíme, že vše souvisí se Znojemskou tepelnou společností, ve které je jednatelem starosta Jan Grois,“ dodal Kacetl.

Policie potvrdila vyšetřování

Starosta Grois (ČSSD) na dotaz Deníku odpověděl prostřednictvím SMS. „Požadované informace od policie se netýkají vedení radnice a mne samotného policie v žádném směru nekontaktovala. Pan Kacetl opětovně kandiduje za již několikáté uskupení, tentokrát myslím ta TOP 09, takže jeho vyjádření chápu jako snahu o zviditelnění se před volbami,“ napsal.

Policie potvrdila vyšetřování, které se týká znojemské radnice, ovšem stejně jako před dvěma týdny bez bližších informací. „Mohu potvrdit, že prověřujeme informaci, zda došlo k protiprávnímu jednání. Žádný trestný čin v tuto chvíli není kvalifikovaný,“ konstatovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Ulice Fejfalíkova je dnes uzavřena pro veškerý provoz. Na jedné straně vzniká nový chodník se zámkovou dlažbou, druhá strana ulice má dostat zelený pás.
Nové chodníky i vozovka. Fejfalíkovu ulici opraví do konce letošního listopadu

Na posledním zastupitelstvu se na důvody najmutí advokáta ptala zastupitelka Růžena Šalomonová (SPD). „Třináctého července tohoto roku rada města schválila uzavření smlouvy o poskytnutí právních služeb v souvislosti se zastupováním klienta ve věci vedené policií pod konkrétním číslem jednacím. Nepochopila jsem, čeho se to týká. Proč vedení města najímá externího právníka, kterého si nenajalo v žádných jiných případech?“ zeptala se Šalomonová.

Odpověď nedostali

O odpovědi přímo na zastupitelstvu žádala také bývalá místostarostka Znojma, právnička Olga Štefániková. Později se ke Kacetlově žádosti o písemnou odpověď přidala i zastupitelka Petra Svedíková-Vávrová (SPD).

Na dotaz reagoval místostarosta Jakub Malačka. „Najali jsme si právníka pana Ondruše podobně jako si město najímá právníky v ostatních případech, kdy Znojmo řeší různé záležitosti, kde je potřeba využít právních služeb,“ odpověděl Malačka.

Ilustrační foto
Kempy na jižní Moravě hlásí víc lidí, na Vranově se zlobí kvůli nepořádku

Starosta Jan Grois stejně jako zastupitelka Růžena Šalomonová kandidují v podzimních senátních volbách. Zastupitel Jiří Kacetl kandiduje do krajského zastupitelstva za koalici Spolu pro Moravu.