„Ve čtvrt na devět pomáhal strážník muži, který po pádu na kamennou dlažbu na Slepičím trhu utrpěl tržnou ránu na hlavě. Muži poskytl první pomoc a na místo přivolal záchrannou službu, která zraněného převezla k vyšetření do nemocnice,“ informoval ředitel městské policie Petr Kolouch.

Za pouhých deset minut spěchali strážníci z jednotky operativního zásahu na Pontassievskou ulici. „Pomáhali ženě, která rovněž upadla na zem, poranila si hlavu a upadala do bezvědomí,“ dodal Kolouch s tím, že i v druhém případě dokázali strážníci poskytnout včasnou a erudovanou pomoc.

„Do rukou přivolaných lékařů ji tak mohli předat ve stabilizovaném stavu. V poskytování první pomoci strážníky každoročně proškolujeme, aby byli na podobné situace náležitě připraveni,“ shrnul Kolouch.

Záchranáři upozorňují na problémy, které vedra mohou způsobit a na nezbytnou prevenci.

"Patří k ní příjem dostatečného množství tekutin. Pozor ale na alkoholové nebo kofeinové nápoje, ty organismus naopak odvodňují. Lidé by se také neměli namáhat, pobývat na stinném a současně dobře větratelném místě a volit co nejvzdušnější oblečení. A hlavu a šíji chránit proti slunečním paprskům,“ upozornila lékařka Dana Adámková.