Další sezona začne vedrovickým hasičkám v nejbližší době. „Bereme to pořád jako zábavu, ale přesto se snažíme dobře trénovat a reprezentovat naši obec. Loni jsme se poprvé a úspěšně představily na okresním kole ve Znojmě,“ poznamenala starostka vedrovických dobrovolných hasičů.

S počínajícím jarem začíná vedrovickým hasičkám sportovní sezona. I když o sobě říkají, že se požárnímu sportu věnují víc pro zábavu než pro výsledky, jsou hrdé na to, když se jim podaří dokázat, že jejich výkonnost roste.

Trénují hned na několika místech. „Ve Vedrovicích trénujeme na fotbalovém hřišti, spolupracujeme také s děvčaty v Božicích a někdy se připravujeme u nich nebo také v Jezeřanech-Maršovicících,“ uvedla starostka Topičová.

Vedrovičtí hasiči se také zapojují do života v obci. „Organizujeme svůj hasičský ples, pomáháme na dni dětí, který pořádá obec a pomáháme i jinak. Když obec nedávno sázela nové aleje, hasiči zalévali jámy vykopané pro nové stromy. Podle potřeby poskytujeme i další pomoc, třeba při čištění rýn na škole,“ dodala starostka.

Pomáhat či závodit mají vedrovičtí hasiči jezdit s novou technikou. „Jednáme o předání cisterny z Trstěnic a koupi dopravního auta,“ uvedla starostka.

Hasiči se brzy vypraví mezi žáky vedrovické základní školy. „Ukážeme jim, co všechno hasiči dělají a že vedle zásahů u požárů se věnují třeba i požárnímu sportu. Doufáme, že některé z dětí oslovíme a třeba se nám postupně podaří i obnovit mládežnický oddíl, abychom měli vlastní dorost,“ řekla starostka vedrovických hasičů Aneta Topičová.