„Hlídka vyjela k pokusu o sebevraždu k sedlešovickému mostu. Naštěstí se strážníkům podařilo muže přesvědčit, aby neskočil a poté ho převezli na psychiatrii,“ uvedl ředitel strážníků ve Znojmě Ivan Budín. 

Incident s opilcem řešili strážníci na Velikonoční pondělí. „Záchranáři vyjeli k muži, kterého následně převáželi do nemocnice. Byl značně opilý a agresivní. Proto po konstatování lékařem, že je schopen převozu, ho hlídka odvezla na záchytnou stanici do Brna,“ popsal Budín.  

Klidnější víkend měli dopravní policisté, kteří nemuseli zasahovat u žádné závažné dopravní nehody. Během Velikonočního pondělí se ale uskutečnila policejní akce zaměřená na alkohol za volantem. „Zatím ale neznáme výsledky. Ty budou k dispozici až během úterý,“ konstatovala krajská policejní mluvčí Petra Vedrová. 

U záchranářů byla situace velice podobná. „Kromě běžných výjezdů nemuseli záchranáři řešit nic závažného. Pouze v neděli museli ošetřit a převézt do znojemské nemocnice muže, který se během hašení požáru uhodil do hlavy,“ zakončila mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. 

Po sobotních a nedělních sněhových přeháňkách přálo v pondělí slunečné počasí koledníkům, kterých po všech vesnicích a městech Znojemska chodily stovky.