Hned několik uzavírek čeká od příštího týdne na obyvatele města Znojma. Zatímco rekonstrukce mostu přes řeku Dyji pod Kraví horou zabere jen zhruba dva týdny, opravy Komenského náměstí a přilehlých ulic přeskočí i do příštího roku.

Most přes Dyji již nějakou dobu chátrá. „Most čeká v následujících týdnech oprava. Jako povrch mostu bude nově použit odolný dub. Aby se mohla mostovka opravit v co možná nejkratší lhůtě a práce si nevyžádaly dlouhodobější omezení, bude most na dobu necelých dvou týdnů zcela uzavřen. Uzavírka potrvá od pondělí dvanáctého do pátku třiadvacátého října,“ sdělila mluvčí znojemské radnice Denisa Šipošová.

Pěší a cyklisté budou moci v době uzavírky využít nedalekou lávku pro pěší, pro automobily bude vedena objízdná trasa přes Sedlešovický most.
Ve stejný den, tedy v pondělí dvanáctého září, se uzavírá i ulice Kovářská od Komenského náměstí po Horní Českou v centru města a část samotného náměstí Komenského.

„Rekonstrukce inženýrských sítí nastartuje postupnou celkovou rekonstrukci Komenského náměstí a přilehlých ulic. Na opravy vodovodu a kanalizace naváže rekonstrukce chodníků, komunikací a veřejného osvětlení. Na konci dlouhé cesty bude důstojný vstup do centra města, klidné studentské náměstí zakomponované do okolních parků,“ uvedla Šipošová.

Jako první přijde na řadu oprava více než pětačtyřicet let starého vodovodu na ulici Kovářská a Studentská. Kovářská ulice tak bude pro průjezd automobilů od dvanáctého října uzavřena. „Vodovod na ulici Studentské se bude opravovat za provozu, v místě pouze nebude možné parkovat. V posledních měsících roku se opraví i vodovod a kanalizace na náměstí Komenského,“ doplnila mluvčí.

Po rekonstrukci kanalizace a vodovodu začne město Znojmo s opravami povrchů, aby byla revitalizace lokality kompletní.

O aktuálních uzavírkách a dalších dopravních komplikacích bude město lidi předem informovat. „Bydlícím budeme všechny důležité informace poskytovat i prostřednictvím dopisů do schránek. Ve chvíli, kdy práce přinesou větší omezení možnosti parkování, bude pro bydlící z náměstí a dotčených ulic zajištěna možnost náhradního parkování zdarma,“ konstatovala Šipošová.

Všechny informace k průběhu stavby budou pravidelně zveřejňovány v médiích i na internetových stránkách www.znojmocity.cz. „V nejbližší době bude navíc zprovozněna nová bezplatná telefonní linka, která bude občanům sloužit právě v případě dotazů ohledně rekonstrukce,“ zakončila mluvčí.