Partu lidí, kteří se nebojí fyzické práce, pobytu na čerstvém vzduchu a není jim cizí cvičení či sebezdokonalování kolem sebe shromáždil před časem Petr Zoufalý z Moravského Krumlova. Za pomoci svých příznivců dokázal zbudovat workoutové hřiště nejen v Krumlově, ale cvičební prvky mají k dipozici také děti z vémyslické základní školy. Nyní spolupracuje s ostatními městy v zemi a snaží se zájemcům pomoci vybudovat podobná hřiště díky projektu Cvičíme workout.

Hlavním spouštěčem byla touha zabavit děti a mladé lidi. „Jako student jsem měl mnoho příležitostí vidět, jaký zhoubný vliv mívá parta. Člověk pak snadno skončí na pivu, cigaretách či snad ještě něčem horším," vysvětlil svůj motiv Petr Zoufalý s tím, že při každém rozhodování je pro něj důležité vytvořit pozitivní věc.Venkovní posilovna v Moravském Krumlově.

„Chtěl jsem vytvořit místo, kam se budou chodit děti překonávat v tom kolik udělají kliků, a ne v tom kolik vypijí piv. Znělo mi to logicky," naznačil propagátor workoutového cvičení v Moravském Krumlově.

Hřiště vzniklo díky dvacetitisícové dotaci projektu Co tě sejří, který vypsala Coolna. Velkou pomocí bylo sto tisíc z evropských peněz. „Za dvacet tisíc jsme vykopali základy, udělali betonové patky, přidali odpadkový koš a lavičky. Pozemek poskytla základní škola na Ivančické. Žáci prvky využívají v hodinách tělocviku," dodal Zoufalý.

Na cvičebních strojích pod širým nebem se pravidelně schází skupina patnácti až třiceti lidí. Přes zimu se uchýlí do zimní haly díky dotaci města na pronájem tělocvičny. Protažení a cvičení ale využívají i zájemci, kteří nechtějí být nijak organizovaní.

Netradiční cvičení využívají i děti na vémyslické základní škole. „Dětem i místním lidem se hřiště líbí a využívají je i ve večerních hodinách. Mají k dipozici dva propojené workoutové prvky a hodláme pořídit další," přiblížila ředitelka školy Jana Dvořáková.Workoutové prvky najdou Vémysličtí na školním hřišti.

Cvičit pod širým nebem mohou nově i Hrušovanští. „Chtěli jsme využít prostor nedaleko naší sportovní haly. Vznikl tak ucelený komplex ," přiblížil starosta Hrušovan nad Jevišovkou Miroslav Miloš.

Jak dodal, zbudování hřiště přišlo na půl milionu a lidé mají k dispozici jedenáct cvičebních strojů. „Obyvatelé města novou příležitost ke sportování využívají. Chodí tam cvičit dospělí i mládež," prozradil Miloš.

Nadšení z příležitosti k pohybu na zdravém vzduchu netajila ani tamní obyvatelka Monika Mažárová. „Je to výborná věc. Nedávno jsme se tam o sobotním dopoledni skvěle pobavili s partnerem i jeho dítětem. Vedle nás cvičil na šlapacím stroji i starší pán. Takže své si najdou skutečně lidé všech generací," vylíčila Mažárová s tím, že několik cvičebních strojů je také na chvalovickém hřišti.