Svůj program o víkendu uzavře jubilejní Hudební festival Znojmo. „Nabídneme reprízu a derniéru naší letošní opery Platée Jeana Philippa Rameaua. V sobotu i v neděli začíná představení v jízdárně Louckého kláštera v půl deváté večer. V neděli pak nabídneme i tradiční koncert v Národním park Podyjí. Na dopoledním pikniku na Havranickém vřesovišti zahraje hudební uskupení Rajtaraj. Jejich akustický etnošraml vycházející z tradic Balkánu, Skandinávie i západní Evropy přinese netradiční hudební zážitek," uvedla mluvčí festivalu Jana Příkazská. Koncertu, který začíná v jedenáct hodin bude předcházet cyklovyjížďka a vycházka pořádaná ve spolupráci s Národním parkem Podyjí. Cyklisté vyjíždí v osm hodin od Jihomoravského muzea, pěší vyjdou v deset hodin z Hnanic.

V sobotu odpoledne pokračuje závěrečným dnem festival pouliční kultury Šramlfest, který se tradičně odehrává na Mikulášském náměstí a jeho okolí. „Lidé si tak budou moci poslechnout muzikanty a skupiny, které svá vystoupení staví na improvizaci či klidných melodiích, nepřijdou ale ani o rytmickou hudbu, která má sílu roztančit náměstí," popsal hudební dramaturg přehlídky Jan Krejčí. V sobotu vystoupí například od půl sedmé navečer ukrajinské duo Zapaska, které do Znojma přiveze svoji kreativní hudbu na pomezí world music, alternativy a elektroniky. Energické a dynamické vystoupení slibuje pověst skupiny Carpet Cabinet, která zahraje od osmi večer.

Jedenáctý ročník Letního meruňkového karnevalu chystají na sobotní večer pořadatelé v Bohuticích. „Karneval je spolu s jarní výstavou vín a podzimními slavnostmi jednou z největších akcí, které pořádáme. Když je pěkné počasí sejde se i pět set lidí. Začínáme v sedm hodin navečer. Na programu je soutěž v pojídání vdolků, vyhodnocení nejlepší meruňkovice a marmelády. Hrát budou Hit-Makers," informoval místostarosta Martin Žák.

V Jevišovicích chystají na sobotní večer dvanáctou Zámeckou romanci. „Je to naše letní výstava a ochutnávka vín, hlavní kategorii při tom jako vždy tvoří Galerie rýnských ryzlinků. Do té máme letos přihlášených asi šedesát vzorků, v dalších odrůdách je vzorků tentokrát kolem stovky," sdělil starosta Pavel Málek.

Romance začíná v sobotu v pět hodin odpoledne na předzámčí Starého zámku v takzvaném Peklo. K dobré chuti bude hrát kapela Majerán.

Zábavný program nazvaný Švédové na Hradišti chystají na sobotu se svými přáteli archeologové z tamní výzkumné základny. „Program začne v devět hodin dopoledne hrami pro děti a příležitostí k prohlídce nové expozice Velké Moravy. V jedenáct hodin přijdou Švédové a nastane první potyčka hlídek. Ve dvě hodiny bude na programu hudební vystoupení a závěrečná bojová ukázka připomínající drancování obce a kláštera přijde na řadu ve čtyři hodiny odpoledne," pozval šéf výzkumu Bohuslav Klíma.

V Šanově se v sobotu uskuteční osmé setkání Šanovů. Ve dvě hodiny začne fotbalové utkání starých gard, po půl čtvrt přijde řada na dovedností soutěže a od půl deváté začne taneční zábava.

V Olbramovicích pořádají v sobotu Jakubské babské hody. Zavádění začne v devět hodin, hlavní program ve čtyři hodiny odpoledne na náměstí. K tradiční poutní mši se v neděli sejdou také věřící v Konicích u Znojma, začíná ve tři hodiny odpoledne. Po bohoslužbě bude následovat posezení u vína. K výroční mši se v neděli sejdou věřící také na zřícenině hradu Cornštejna. Bohoslužba začíná v šest hodin odpoledne.