Buď navštíví Jevišovické historické slavnosti, Malý festival loutky nebo koncert v Miroslavi či znojemský Statek Fest.
V pořadí již čtvrté Jevišovické historické slavnosti vypuknou v sobotu v jednu hodinu odpoledne a opět přivítají Hynka z Kunštátu řečeného Suchý Čert. Ten se svojí družinou oslaví úspěšnou obranu města Znojma v roce 1404 před uherským králem Zikmundem a Albrechtem Rakouským.

Návštěvníci se mohou dále těšit na historický průvod, řemeslníky, country skupinu S.A.M.C.I., Elán Revival, ohňovou show a spoustu dalších atrakcí.
„Letošní slavnosti jsou trochu jiné než vloni, takže si myslím, že to bude oživení,“ řekl starosta Jevišovic Pavel Málek.

V řadě již pátý ročník mají před sebou pořadatelé Malého festivalu loutky. Nejvíce z něj uvidí děti z regionu kolem Moravského Krumlova. Třeba v Bohuticích se v sobotu od tří hodin odpoledne hraje pohádka Žabák Žak a rak Jak, v Hostěradicích děti zhlédnou od tří hodin Vyprávění starého stromu a v Dobřínsku od šesti hodin promluví Chytrá Horákyně.

V neděli se hrají představení například v Miroslavi, kde děti od tří hodin zhlédnou pohádku Tuč a Ňák, v Olbramovicích v šest hodin přijde na scénu Ošklivé káčátko a v Rybníkách je od dvou hodin připravena Pohádka o rytíři.

Hvězdy v letňáku

Pohodový večer s populární muzikou, který organizátoři pojmenovali Hvězdy pop-rocku v letňáku, začíná v sobotu v osmnáct hodin v areálu letního kina v Miroslavi. Hosté se mohou těšit na Rudu z Ostravy, Olgu Lounovou, Zbyňka Drdu, skupinu Holki a spoustu dalších.
„Uspořádat tento koncert napadlo mě. Miroslav jsem vybral proto, že jsem se tady narodil a znám to tu. Město mi poskytlo bezvadné podmínky a vyšlo mi vstříc,“ pochválil spolupráci hlavní organizátor akce Jaroslav Ingerle.

Koncert pořádá hlavně na podporu výtvarné výchovy. „Ve spolupráci s galerií Linhart jsme propojili výtvarné umění s hudebním a výtěžek z této akce poputuje na podporu výtvarné výchovy v České republice. To byl náš hlavní cíl, a proto tento koncert vznikl,“ vysvětluje Ingerle.

Program potrvá do půlnoci, ale zábava pak jistě neskončí. „Bude připraveno občerstvení, míchané koktejly a jako doplněk je postaven stánek, kde si lidé mohou prohlédnout obrazy z galerie Linhart a popřípadě si je i zakoupit,“ říká organizátor. Vstupné je dvě stě padesát korun.

Hosty znojemské pivnice Na Statku v sobotu od jedné hodiny odpolední rozpohybuje alternativní, rocková i tvrdší hudba. Koná se tu totiž pátý ročník festivalu Statek Fest. Neznámé i známější kapely předvedou své muzikantské umění.
„Celá idea tohoto festivalu je taková, že zde vystupují kapely, které mají nějakou spojitost se znojemským regionem a chceme jim tady poskytnout prostor ukázat se,“ vysvětlil organizátor festivalu Jiří Jonáš.

Vystoupí celkem osm kapel. Například BS2, Hickory Jack, Cochise, Project Lajka a mnoho dalších. Vstupné je zdarma.

DALŠÍ AKCE
Sobota
Suchohrdly – Ahoj prázdniny 2011, od 13:00 hodin
Neděle
Vranov nad Dyjí – Vokální a instrumentální koncert duchovní hudby v kostele Nanebevzetí Panny Marie, od 15:00 hodin