Princezny, víly, kovbojové nebo piráti v sobotu opět roztančí sál kulturního domu v Hodonicích. „Letos se odpoledne ponese v duchu veliké show plné zvířat a strašidýlek. Karneval bude moderovat Viktor Kohout alias Šašek Viky," pozvali pořadatelé ze spolku Hodoňáci.

Velký dětský karneval pořádají již popáté a vyhledávaná dětská akce s rejem nejrůznějších masek začíná v jednu hodinu odpoledne.

Vranovský Country Saloon pak v sobotu opět pořádá zábavnou recesistickou akci zvanou Komunistova sobota. Začíná v deset hodin dopoledne a potrvá až do dvaadvacáté hodiny.

„Těšíme se na vaši účast, soudruzi a soudružky! Vaši neúčast budeme nuceni nahlásit příslušným orgánům, vzhledem k narůstajícímu počtu stranických kolegů Vás pak žádáme o rezervaci. Se soudružským pozdravem Country Saloon," hlásají odhodlaně organizátoři zábavné akce.

Milovníci kvalitní kultury a zvláště pak Jaroslava Duška mohou v sobotu vrazit do znojemského divadla. Skvělé představení založené na staré toltécké moudrosti se tu pod názvem Pátá dohoda odehraje od 19.00 hodin a volně tak naváže na páteční představení Čtyři dohody.

Jaroslav Dušek diváky Pátou dohodou zavádí do hlubší roviny sebeuvědomování a navrací je k vrozenému pravému já. „Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: Svobodu být sebou," zvou pořadatelé. Představení se odehraje v pověstné improvizační rovině humoru, moudrosti a pohody Jaroslava Duška a vystoupí na něm i Pjér la Šéz, Zdeněk Konopásek či Viktor Zborník.

Výtěžek z představení bude i tentokrát věnovaný na charitativní účely. Představení potrvá asi devadesát minut. Vstupné je 370 korun, místa na stání vyjdou na 150 korun.

Ani tento víkend nebude nouze o plesy. Například v oblekovickém kulturním domě se v sobotu uskuteční v pořadí už čtvrtý Pivovarský ples. Začne v 19.30, k poslechu a tanci zahraje skupina Duo Arcona, večerem provede známý znojemský moderátor a kejklíř Milan Jonáš. „Nebude chybět ani bohatá tombola a soutěžit se pak bude i o pivní ceny," lákají organizátoři. Vstupné je 150 korun.

Zajít si zatančit mohou i Miroslavští. Od osmi večer se totiž v miroslavském kulturním domě koná Ples Základní školy Miroslav s tradičním předtančením žáků devátých ročníků. Lidem k tanci zahraje skupina Duo Band.

O taneční akce nebude nouze ani jinde. Další se v sobotu koná například v Hnanicích. Místní Rybářský spolek Hnanice tam po menší přestávce opět pořádá oblíbený rybářský ples. Od 20.00 hodin propukne v hnanickém kulturním domě již jeho desátý ročník. „Tentokrát k tanci a poslechu zahraje hudební skupina Codex," lákají hnaničtí rybáři. Vstupné na akci je 120 korun.

Kdo pak dává přednost čistě populární taneční muzice, může vyrazit do Boskovštejna. Koná se tam Disco ples. A to od 20.00 hodin v tamním kulturním domě. Populární hudbu obstará DJ Karel Konvalina, během večera budou moci lidé shlédnout i Michael Jackson Show. Vstupné je dobrovolné. Odjezd autobusu z kruhového objezdu v Jevišovicích je pak pro zájemce připraven na osmou a devátou hodinu večerní, odvoz zpět do Jevišovic pak zajistí autobus v jednu v noci a pak ještě o půl třetí ráno.

A příznivci metalové muziky zase mohou vyrazit do Boomerang Music Clubu v Hlubokých Mašůvkách. V sobotu večer se tam koná metalový trojkoncert kapel Samain, Pilla a Touarettův syndrom.