Ve Vrbovci, jedné z nejtradičnějších vinařských obcí na Znojemsku, v sobotu tamní vinařský cech nabídne jeden z nejmladších koštů v regionu. „Košt měl loni obnovenou premiéru právě díky přičinění našeho velmi schopného vinařského cechu. Letos tedy nabídnou druhý ročník. K ochutnání bude přes sto dvacet vzorků," informovala vrbovecká starostka Marie Polachová. Vrbovecký košt začne jednu hodinu po poledni v jídelně základní školy. K příjemné náladě bude hrát Mladá cimbálka a Veltlínci.

Ochutnávat víno je od soboty možné také v sezonním stánku na Lampelbergu právě nedaleko Vrbovce. Druhý vinaři současně otevírají v městské vinici v Karolininých sadech ve Znojmě. „Na Lampelbergu máme v dubnu a květnu otevřeno o sobotách, nedělích a svátcích od deseti dopoledne do šesti odpoledne. Ve Znojmě je stánek do konce května otevřený rovněž o víkendech a svátcích od jedenácti dopoledne do sedmi večer. Od června do září pak budou stánky otevřené denně," uvedl Daniel Smola, marketingový ředitel vinařství Lahofer, které stánky provozuje.

Ve Višňovém a v Moravském Krumlově jsou v sobotu na pořadu již tradiční farmářské trhy. „Višňovské farmářské trhy budou Ve dvoře otevřené od půl osmé ráno do jedenácti hodin dopoledne. Na zákazníky čeká pestrá nabídka jarních zemědělských produktů a řemeslné výrobky," sdělili organizátoři z úřadu městyse v pozvánce. V Moravském Krumlově pořádá sdružení Alma farmářské trhy na Masarykově náměstí od osmi hodin ráno do poledne. V Jevišovicích chystá tamní Sýpka zabijačkové hody. „Původně jsme plánovali i ukázky řeznické práce a výroby, ale má už být dost teplo, proto zůstane u nabídky specialit v restauraci," pozval starosta Pavel Málek.

Na své si v sobotu přijdou i příznivci hudby. „V Domě na Věčnosti vystoupí básník, kytarista a skladatel Bernhard Schnur. Na sólové dráze působí devět let a vydal čtyři alba. Melodické pulzující figurální písně stojí oproti improvizovanému sebeironickému výkonu a jsou doplněné o osobitý a výrazný způsob zpěvu. Koncert začne v osm hodin večer," pozval šéf Věčnosti Ivo Bílek.

Příznivci tvrdších žánrů mohou zamířit do klubu Boomerang v Hlubokých Mašůvkách. „V rámci tour Metal Forever vystoupí kapely Ocelot, Lady Kate a Autobus. A koncertem zábava v klubu večer rozhodně neskončí," lákali pořadatelé na svém webu.

V neděli nabídne v sále Znojemské Besedy další ze svých představení projekt Listování. „Přicházíme s románem Lidky Kábrtové, Koho vypijou lišky. Každá kapitola této knihy má přesně padesát slov, která prý stačí na vyjádření života," naznačili pořadatelé. Představení začíná v neděli v půl osmé večer za účasti autorky.