Aktuální počasí zřejmě určí program řadě lidí ze Znojma. Od soboty bude totiž v tomto městě po zimní pauze opět v provozu městská plovárna Louka. Provozní podmínky i vstupné zůstávají beze změny. „Správa nemovitostí města se pak postarala o to, aby se návštěvníci cítili dobře nejen ve vodě, ale také na břehu. Pořídila nové závlahové zařízení, takže trávník v okolí restaurace se bude pravidelně a rovnoměrně zalévat," informovala mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Plovárna pojme najednou skoro dva a půl tisíce návštěvníků. Informace o aktuální návštěvnosti i cenách vstupného naleznou zájemci na plovarnalouka-znojmo.cz.

Koupání ale rozhodně nebude jediným zpestřením tohoto víkendu. Vypsaná Fixa, Wohnout, Škwor, ZakázanÝ Ovoce, Volant, Dark Gamballe, Six Old Fools a Monroe. To jsou kapely, na které se mohou těšit účastníci letošního hudebního festivalu Vrabčák. V moravskokrum­lovském Vrabčím hájku se uskuteční dnes od 14 hodin.

Krumlovský festival se tak bude konat už počtvrté. A podle organizátorů se mu daří. „Krumlov festival financuje a podílí se na jeho organizaci. Jde o jednu ze stěžejních akcí města," potvrdil podporu akci starosta Krumlova Tomáš Třetina.

Rockový festival bude moderovat komediální dvojice Viral Brothers. V Krumlově doufají v podobnou účast jako loni, kdy na Vrabčák dorazilo rekordních dva a půl tisíce fanoušků.

Dnes si užijí zábavy také milovníci modelářství. Dům dětí a mládeže Znojmo a Klub plastikových modelářů Znojmo totiž pořádají už sedmý ročník dětské modelářské soutěže Modelbraní 2013.

Do prostor znojemského Domu dětí a mládeže sídlícího na Sokolské ulici mohou proto vyrazit zájemci v čase od deseti do šestnácti hodin.

Součástí akce je i bohatý doprovodný program. „Lidé se mohou těšit třeba na ukázky činností kroužků domu dětí, ale také na ukázky policie, zdravotního záchranného sboru, na autogramiádu znojemských hokejistů a fotbalistů či na různé další atrakce pro děti," zvou organizátoři.

Na své si přijdou i milovníci vína. Vinaři z Nového Šaldorfa – Sedlešovic zvou totiž na Májové otevřené sklepy. Uskuteční se dnes v novošaldorfských Modrých sklepech.

I tentokrát tamní vinaři přichystali několik novinek a zlepšení, díky kterým si mají lidé odnést spoustu příjemných zážitků a vzpomínek.

Vinné sklepy otevře šestnáct vinařů, degustovat se bude několik desítek vín. Vstupné činí 250 korun. Za tuto částku návštěvník akce obdrží degustační skleničku, orientační mapku otevřených vinných sklepů a dvacet bločků k degustaci.

A dnešní den myslí i na vyznavače turistiky. Ti mohou vyrazit na devátý ročník mezinárodního pochodu mezi městy Znojmo a Retz. Start je na znojemském hradě od 8.00 do 10.00 hodin. Trasa dlouhá 18 kilometrů povede Podyjím a skončí v Retzu na náměstí.