V sobotu pokračuje Djembe Marathón, který zaplnil již v pátek odpoledne areál Vrabčího hájku v Moravském Krumlově. Nad městem se nesou africké, latinské a arabské rytmy. „Jedná se o tradiční rodinný festival, kde nechybí workshopy, etnotržiště a na podiu se střídají muzikanti hrající na djembe, basové bubny nebo jabary," uvedl ředitel moravskokrumlov­ského kulturního střediska Bořivoj Švéda. V sobotu od půl páté se mohou příznivci rytmického bubnování těšit na kapely Kora Jungle Jazz, Ramadan, Taratibu nebo třeba Létající koberec. Hvězdou letošního ročníku festivalu bude Tonton Sylla.

Druhým dnem v sobotu pokračují také znojemské Slavnosti okurek. "Do slavností jsme zapojili místní restaurace a podnikatele v oblasti cestovního ruchu, abychom ukázali, že máme gastronomii na vysoké úrovni. Turisté by do Znojma měli jezdit nejen za památkami a vínem, ale také za dobrým jídlem," pozval ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Od desáté hodiny dopolední pokračují v centru města farmářské trhy. K vidění bude též flašinetář a zejména děti se mohou těšit na projížďky bryčkou nebo divadelní představení. V šest hodin vystoupí kapela Paroháči a následně country skupina Květinka.

Milovníci historie mohou zavítat v půl desáté dopoledne na Vranovsko. Znojemský historik Jiří Kacetl totiž pořádá na zřícenině hradu Cornštejn populárně naučnou exkurzi. „Letos je to již pět set padesát let od obléhání Cornštejna. Vydáme se po stopách dramatického obléhání moravským zemským vojskem v letech 1464 až 1465," pozval zájemce Kacetl.

Pátý ročník Otevřených sklepů chystají na sobotní odpoledne vinaři v Jaroslavicích. „Začínáme hodinu po poledni, otevřeno bude dvacet sklepů v ulicích Znojemská a Horní a Dolní Bažantnice. Informační stánek postavíme ve Znojemské ulici u hřbitova, kde si mohou návštěvníci zakoupit skleničku s plánkem a vstupenkou za šedesát korun a také bločky na víno," uvedli pořadatelé v pozvánce. Mezi uličkami bude projíždět Leopold Quaiss. Na někdejšího správce jaroslavického panství tamní vinaři vzpomínají pro jeho zásluhy na rozvoji vinařství v regionu. Vedle nynějšího slavnostního otevření sklepů se jaroslavičtí vinaři střídají v otevírání sklepů po celé léto. Podrobnosti a kontakty najdou zájemci na webu jaroslavictivi­nari,cz.

Změřit si síly v netradičních disciplínách, které jsou inspirované populární soutěží Hry bez hranic, může dvanáct týmů v sobotu dopoledne na hřišti v Křepicích. „Součástí doprovodného programu bude vystoupení mažoretek, mototrial, ukázka práce policistů, jízda na koních nebo plavba na loďce," pozvali pořadatelé na webu obce. Večer se mohou lidé těšit na zábavu se skupinou Vasr Band. Hry bez hranic uspořádali Křepičtí poprvé roku 2009. Vzorem jim byly kromě televizní soutěže i vesničky z Vysočiny, které jsou podobnými soutěžemi známé.