Děti lze vzít i na výlet historickou vlakovou sobotu, zájemci si však musí přivstat. Parní vlak odjíždí ze znojemského nádraží do rakouského Drosendorfu již dvacet minut po osmé hodině ranní. Velký umělecký svátek pak zažije Moravský Krumlov. V rámci festivalu Concentus Moraviae se zde koná slavnostní zahajovací koncert.

Velký dětský den pobaví děti v centru Znojma. „Děti svůj den mohou oslavit parádní jízdou nesoucí se ve znamení her, koncertů, tancování, dobrot a atrakcí. Především kluky určitě zaujme ukázka policejní techniky, či ukázky současné i historické požární techniky," pozvala za pořadatele vedoucí produkce Znojemské Besedy Jana Alexová.

Zábavný den moderuje DJ Izzy Cooper a Milan Jonáš. Program začíná v deset hodin dopoledne na Horním náměstí vystoupeními dětí z mateřských a základních škol. „Na děti čekají také klauni Hubert a Káča nebo zábavné odpoledne s Domem dětí a mládeže ve Znojmě. Program na pódiu zakončí Winx Club Show s Janem Bendigem, Veronikou Mertovou a Samuelem Gyertyákem. Programem provází DJ Izzy Cooper a Milan Jonáš," informovala Alexová.

Na Václavském náměstí zabaví děti Cyklo Klub Kučera, který si připraví například šlapací káry, trojkolky a koloběžky pro děti, dopravní testy a soutěže a další zábavné atrakce.

Dětský vodácký den připravili pro nejmenší obyvatele Moravského Krumlova a okolí vodáci z klubu Gold River. „K vidění a vyzkoušení bude rychlostní závod na raftech, jízda na kanoi i kajaku, výuka eskymáckého obratu či nácvik záchranné akce," zvou pořadatelé na webu městského kulturního střediska. Akce začíná v deset hodin dopoledne ve Vrabčím hájku.

Pobavit se mohou děti také návštěvou znojemského kina. „Pro nejmenší zájemce o filmové umění jsme připravili program s ukázkami z tvorby českých animátorů. Děti do patnácti let mají vstup zdarma," pozval produkční kina David Lobpreis.

Koho láká vyjížďka dobovou vlakovou soupravou, mže vyrazit ze Znojma do Drosendorfu v Rakousku. Poznávací výlet k sousedům pro rodiny a fanoušky železnice připravil Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě. Vlak ze Znojma odjíždí v osm hodin a dvacet minut, cestující pak zpět doveze patnáct minut po šesté hodině odpolední.

Velký hudební svátek zažijí lidé v Moravském Krumlově. Koná se zde slavnostní zahajovací koncert festivalu Concentus Moraviae. Rytířský sál zámku zde zažije Neapolské příběhy. „Program posluchače seznámí s Neapolí prostřednictvím vokální hudby datované od šestnáctého století do současnosti. Slavnostním zahajovacím festivalovým koncertem se tak přeneseme do samého srdce Itálie a společně s temperamentním souborem Accordone, který doprovodí nezaměnitelný zpěv Marca Beasleyho, otevřeme 18. ročník festivalu Concentus Moraviae," zvou pořadatelé na serveru festivalu. První tóny rozezvučí zámek v sobotu v sedm hodin večer.