Už od deseti hodin dopoledne budou řádit masky ve znojemské Koželužské ulici pod přehradou, kterou sami bydlící označují jako Dyjská ves. „Masopust budeme slavit již potřetí za sebou. Masek přijde odhadem asi patnáct dvacet a budeme chodit dům od domu postupně od posledního domu U Obří hlavy celou Koželužskou," uvedl jeden z organizátorů Jan Drozd. On sám půjde také v masce, redakci však nechtěl předem prozradit v jaké. „Ať se lidi přijdou podívat. Rozhodně bude legrace," vzkázal Drozd.

Na večerní posezení u piva zvou lidé z dyjské vsi všechny zájemce z řad veřejnosti. „Ve Staré vodárně máme od šesti hodin vpodvečer sousedské posezení, kam mohou přijít i hosté z jiných částí města. Na čepu bude pivo i limonáda, k prodeji máme připravené také víno. Uvítáme, když si lidé s sebou vezmou masopustní pochoutky vlastní výroby," vyzval Drozd.

Masopust oslaví také například v Lančově. „Také my začneme už v deset hodin dopoledne. Průvod masek se sejde nejspíše u kulturního domu, ve kterém bude večer i zábava," sdělil starosta Lančova Jaroslav Přívětivý.

Obdobnou akci mají v sobotu také v nedalekém Vranově nad Dyjí. Tam se lidé v maskách sejdou už v osm hodin ráno v místní knihovně. „Všichni jsme zváni do masopustního průvodu. Přijďte řádně namaškařeni, něco k zapůjčení a pomalování bude také přímo na místě," lákají pořadatelé vranovské merendy zájemce na webu městyse.

V osm hodin večer pak v Zámeckém hotelu bude večerní zábava, na které se budou vyhodnocovat nejlepší masky. Zahraje kapela Jerry band. Vstupné je padesát korun, pro masky samozřejmě zdarma.

Tancem a hudbou chtějí pomoci dobré náladě především maminek ženy z Rodinného centra Maceška ve Znojmě. Na sobotu připravily pořadatelky z centra akci, na které chtějí pomoci ženám odreagovat se a odpočinout si. „Od dovu hodin odpoledne bude úvodní naladění, protažení a rozhýbání, tanec na reprodukovanou a živou hudbu, zklidnění s masáží a muzikoterapií a závěrečné sdílení v kruhu," informují organizátorky na webu centra. Vstupné je dvě stě padesát korun.

Z poněkud jiného soudku je zábava, kterou na sobotní večer připravili pořadatelé z hudebních klubů. Ve známém znojemském klubu GoGo bude večer se třemi kapelami. „Zahrají Leonies, kapela kdysi tvořená Milošem a Jimmym, která se rozrostla se rozrostla o basu, kterou ovládá Anežka Horová a piano, na které hraje Anna Jakubov. Je to progresivní indie rock s nádechem do filmové hudby," sdělil provozovatel klubu Michal Stoklas.

Další kapela, která vystoupí v GoGu je Koala On The Grill. Jde o indie kytarovku v podání Araba, Vietnamce, Genetika a Zubaře. Nakonec zahrají také Maniac Floor. Bude to výjimečný koncert této kapely, který se už nikdy nebude opakovat. Přijďte si zavzpomínat na starý dobrý časy s MF!," pozval Stoklas.

Příznivci živé hudby mohou v sobotu večer zajít do hlubokomašůveckého klubu Boomerang. Tam večer sál rozezní kapely Debustrol a také Ocelot.