Jejich majitelé se přijedou pochlubit svými plechovými miláčky a poměřit síly v tradiční deváté Veteran Rallye. „Ráno se sjedou všichni účastníci v Novém Šaldorfu u prodejny s auty. V devět hodin v koloně, kterou doprovodí policisté, odjedeme na Masarykovo náměstí. Dvě hodiny si mohou zájemci prohlížet seřazená historická auta,“ popsal pořadatel Libor Suchý.

V deset hodin odstartuje závod. „Posádky budou vyjíždět po minutě. Současně budou plnit i nejrůznější soutěže. České i zahraniční posádky budou muset uhodnout jednotlivé díly aut i z kterého roku pochází, čeká na ně vědomostní test a určování fotografií,“ dodal Suchý.

Závodníci zamíří do Bítova k restauraci Rumburak se zastávkou na benzinové stanici na Pražské ve Znojmě. „Poté se vydají do Uherčic a odtud pojedou podle plánu přes Šafov a rakouský Hardegg. Vracet zpět se budou přes Hatě do Šaldorfu. Porota při hodnocení přihlédne i ke stylovému oblečení posádky,“ řekl.

Ti, kteří nemají rádi nablýskaná plechová auta a raději si zarybaří, se mohou zúčastnit závodů v Medlicích. Začátek sobotního rybolovu je v sedm hodin ráno.

O své nepřijdou ani vyznavači dobrého vína. S pořadovým číslem pět se v kulturním domě ve Slupi uskuteční tradiční košt.
„Letos se sešlo na tři sta vzorků. Šampionem výstavy se stal tasovický vinař Miroslav Grolig za Rulandské šedé. Dveře sálu se otevřou v sobotu ve dvě hodiny po poledni, ve čtyři vyhlásíme výsledky. A večer se o dobrou zábavu postará skupina Free band,“ pozval pořadatel Michal Mikulenčák.

V Moravském Krumlově zpříjemní lidem sobotní odpoledne koncert. Na nádvoří zámku vystoupí pět pěveckých souborů. Začátek je ve čtyři hodiny odpoledne.

Poprvé se v sobotu veřejnosti představí nově vybudovaný hasičský areál ve Výrovicích. „Konají se zde od devíti hodin závody okresního kola mladých hasičů ve hře Plamen,“ sdělil starosta Výrovic Pavel Vlček.