Milovníci pěnivého moku dnes patrně zamíří do Oblekovic. Koná se tam již čtvrtý ročník svátku piva s názvem Šnekovy pivní slavnosti. „Připraveno bude více než čtyřicet vzorků piv. Nabídneme i speciality na grilu a grilované prase. K poslechu bude hrát kapela Country Znojmo a Duo Blue Band," informují pořadatelé oslav na webu Znojma. Slavnosti se uskuteční v okolí oblekovického kulturního domu, v případě nepříznivého počasí pak v sále.

Velká sláva se v sobotu odehraje ve Višňové na Moravskokrumlovsku. Vedení městysu společně se všemi obyvateli a hosty oslaví 780 let od první písemné zmínky o obci. Bude sraz rodáků o pouťové sobotě. „Slavnostní zahájení bude v jednu hodinu po poledni před základní školou. Přivítáme mimo jiné našeho bývalého a současného faráře a také dceru hraběte Spiegela, paní Edinu Swarowski se synem Alexandrem, který k nám přiletí z Mexika," řekl starosta Višňové Vladimír Korek. Starosta mimo jiné představí novou knihu o Višňové, která bude odpoledne i ke koupi.

Nejen rodáci a místní uvidí vystoupení folklorního kroužku, mohou si prohlédnout školu či od druhé hodiny odpolední hasičskou zbrojnici. „Na programu je také prohlídka kostela svatého Jana Křtitele, ve tři hodiny bude požehnání sochy Panny Marie, prohlídka sakrálních staveb v zámeckém parku, kaple Neposkvrněného početí Panny Marie a pak zahraje k poslechu a tanci na náměstí před restaurací U Brázdů kapela Venkovanka," dodal Korek. Od šesté hodiny podvečerní je v plánu koncert ZUŠ Letovice, který se uskuteční na zámeckém nádvoří.

Léto chtějí oficiálně přivítat v kempu Camping Country v Hlubokých Mašůvkách. V sobotu od čtyř hodin tam začíná program, ve kterém na charitativním koncertu zahraje i známý Hradišťan. Ještě před nimi však bude vystoupení dětí ze ZŠ Hluboké Mašůvky. Od sedmi večer zahrají kapely Kraken a Crazy. „Těšit se můžete na občerstvení a ochutnávku vína. Výtěžek z celé akce bude věnován nadačnímu fondu Krtek na podporu dětské onkologie," informují pořadatelé.

Duhový den mají dnes na zámku v Břežanech. „Od deseti hodin máme v nabídce prohlídku wellnes, kolem poledne se uskuteční setkání Sdružení rodičů a přátel Zámku Břežany. Po půl jedné začne vystoupení klauna Jonáše a v jednu hodinu zahájíme Duhový den. Hosté uvidí Kavárnu splněných přání, což je muzikál v podání klientů Zámku Břežany. Od dvou hodin bude pro všechny, kdo chtějí malovat, Malování pro radost. Budeme mít i Jarmark na Zámku s prodejem řemeslných výrobků, tvůrčí dílnu v přírodě, nabídneme koupání v zámeckém bazénu a skákání na trampolíně," sdělil ředitel zámku Vít Janků. V programu dne je také volná prohlídka zámeckého sklepení, řízená degustace v prostorách sklepení či projížďka na koních.

Znojemský Dům Na Věčnosti připravil pro nedělní odpoledne cestovatelské promítání Putování do Santiaga de Compostela. „Promítání v rámci výstavy Život nejen na kolech o pěší pouti tří kamarádek, z nichž jedna je na vozíku, do španělského Santiaga de Compostela začíná ve čtyři hodiny. Jde o povídání o cestě plné výzev, překvapení a neuvěřitelných setkání, které umí zařídit invalidní vozík a dobrodružný duch, doplní ho fotografie i film," sdělil majitel Domu Na Věčnosti Ivo Bílek.