V sobotu zahrají třeba Hana a Petr Ulrychovi. Lidé se mohou těšit i na oblíbenou disciplínu, kterou je šlapání hroznů bosýma nohama. Program začíná od jedenácti hodin dopoledne a končí kolem desáté hodiny večerní. „K ochutnání budou také různé gastronomické speciality jako například sele na rožni, zvěřinový guláš, kapří hranolky nebo pstruh na roštu," pozvala Ilona Irmannová z pořadatelské agentury.

Kdo upřednostňuje společnost, může se vydat například do Mikulovic na oslavy. Městys totiž v sobotu oslaví sedmisté výročí od první písemné zmínky o obci. „Oslavy a sraz rodáků začnou již o půl deváté dopoledne, kdy mladí budou chodit po vsi a zvát na naše oslavy. Ve tři hodiny odpoledne položíme věnec k pomníku a bude tradiční zavádění se skupinou Horanka," pozval starosta městyse Karel Kříž. Taneční zábava s Duo Bandem a Veronikou začíná v osm hodin večer.

Na hradě Bítov bude v pořadí již třetí ročník Kaprobraní. „O víkendu nabízíme od devíti hodin dopoledne až do čtyř odpoledne prohlídky hradního paláce s ukázkou vaření v historické kuchyni. V neděli si navíc návštěvníci v rámci I. a IV. Prohlídkového okruhu mohou vyzkoušet chytání kaprů z hradního rybníka na takzvanou pytlačku," pozval kastelán hradu Jan Binder. Doplnil, že dva největší úlovky hradní pán odmění. Na hradě navíc v neděli přesně ve čtvrt na dvanáct dopoledne zazní na nádvoří před kaplí slavnostní fanfára Vladimíra Kundráta.

Slavnosti vína budou mít o víkendu v Hnanicích. Lidé budou mít další možnost užít si společně nadcházejícího podzimu. Hnanické svatováclavské slavnosti vína pořádají poprvé místní vinaři. A to přímo v areálu Hotelu Vinice Hnanice, který se nachází nedaleko obce při vstupu do Národního parku Podyjí.

Akce vypukne netradičně dopoledním závodem horských kol Mountainbike Vinice Hnanice. „První ročník tohoto závodu povede hnanickými a havranickými vinicemi," přiblížil Čestmír Vala z Cykloklubu Kučera.

V sobotu ve dvě hodiny po poledni bude v místě k vidění příjezd svatého Václava a jeho věrných. O půl hodiny později vyhlásí organizátoři závodu vítěze jednotlivých kategorií a pak již bude program slavností pokračovat v plném proudu. „Na slavnostech se představí čtyři hnanická vinařství, která lidem nabídnou svá vína i burčák. Společenská část pak bude zaměřena nejen na hudbu a víno, ale protože byl svatý Václav patronem chleba a vinařů, budeme tady také péct chleba," řekla Romana Hamzová z pořádajícího vinařství Vinice Hnanice.

Neděle přinese odpolední recesistický orientační běh vinohrady nazvaný Jiříkovo vidění.

V kostele Navštívení Panny Marie v Lechovicích zahraje v sobotu Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Začátek koncertu je naplánovaný na šestou hodinu odpolední. Vstupné na místě činí tři sta korun.

Milovníci živé hudby v sobotu mohou zajít do Gogo klubu ve Znojmě na punk.