Oblíbená slovenská kapela na jednom z největších plesů na Znojemsku, zápisy prvňáčků na šesti spádových školách ve Znojmě, ale také ochutnávku vín i maškarní karneval nabízí kalendář pro čtvrtý lednový víkend na Znojemsku. Plesová sezona nabídne několik dalších společenských setkání ve Znojmě i okolí.

Zřejmě největší co do počtu lidí bude ples Soukromé vysoké školy ekonomické (SVŠE), který přichystali pořadatelé na dnešní večer.

„Od půl osmé jsme v hotelu Dukla uspořádali již šestý reprezentační ples. Hlavním hostem večera bude slovenská skupina No Name, která se sem vrací po třech letech a vystoupí od půl jedenácté. Večerem provede oblíbený sportovní komentátor, zpěvák a bavič Vojtěch Bernatský. Asi největším lákadlem bude pro hosty první cena v tombole, a to zájezd pro dva do Paříže letecky na týden v hodnotě třiceti tisíc korun. Dále zahrají Onkels, Jerry band a cimbálová muzika Antonína Stehlíka,“ láká na ples prorektor školy Pavel Štohl.

Akce se bude konat ve všech sálech hotelu. Kapacita plesu je tisíc návštěvníků. Lístky je možno zakoupit i večer na místě, a to za dvě stě devadesát korun. Pro studenty SVŠE je vstup za dvě stě čtyřicet.

Již pošestnácté se letos také uskuteční reprezentační ples města Znojma. Moderátorkou slavnostního večera bude známá herečka a zpěvačka slovenského původu Yvetta Blanarovičová, která také zazpívá. Ples se uskuteční v prostorách znojemského Hotelu Prestige dnes večer.

„Pro všechny hosty bude připraven bohatý hudební program. Zahraje a zazpívá Neoveská cimbálová muzika a také hudební skupina Eminent. Ve vinárně se představí znojemská hudební skupina Tři Band a v podkroví hotelu zahraje klávesista Jiří Sobol. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky společenských tanců a bohatou tombolu,“ představila program mluvčí znojemské radnice Renáta Bártová.

Komu by se nechtělo plesat ve Znojmě, může vyrazit na stejný typ akce třeba do Hrušovan nad Jevišovkou či Bantic. V Hrušovanech se začíná od osmi večer v Disco klubu Veset a v Banticích ve stejnou dobu v sále místního pohostinství.

Dnes dopoledne ve Znojmě začínají zápisy dětí do prvních tříd. „Uskuteční se na šesti vybraných spádových školách. V ulicích Klášterní, Mládeže, Pražská a také v Příměticích, na náměstí Republiky a Václavském náměstí. Školy se otevřou od osmi do jedenácti hodin dopoledne,“ informují znojemští úředníci na webu Znojma.

Miroslavská restaurace Slávie na dnešní den pro zájemce přichystala ochutnávku mladých vín z Miroslavska. „Akci pořádá skupina místních vinařů a začíná od čtyř hodin odpoledne. Vstupné bude sto padesát korun a v ceně je zahrnuta neomezená konzumace vín,“ upřesnil místostarosta Roman Volf.

Na zítřejší den přichystal pro děti Dům dětí a mládeže v Miroslavi maškarní karneval, který začíná o půl druhé odpoledne. Akce se uskuteční v místním kulturním domě.