Vlahého osvěžení u vody si však rozhodně budou plnými doušky užívat hlavně obyvatelé Moravského Krumlova. A to proto, že se jim tam zítra otevře zbrusu nové venkovní koupaliště, konkrétně v místě u tamního sídliště. „Slavnostní otevření nového koupaliště se uskuteční v pátek v deset dopoledne," pozval moravskokrumlovský starosta Tomáš Třetina.

V pátek pak mohou milovníci historického šermu vyrazit na zříceninu Cornštejna. Koná se tam komponovaný večer, při němž lidé uvidí ukázky šermu, zbraní či střelbu z luku. V místě se budou konat i všemožné soutěže. Začátek je v 19 hodin.

Řada lidí nejen ze Znojemska pak zcela jistě zavítá v sobotu či neděli do Hlubokých Mašůvek. V tomto vyhlášeném poutním místě se totiž po oba víkendové dny koná hlavní pouť u Panny Marie Matky víry. Podrobný program dvoudenní události je na www.farnostmasuvky.cz.

Sobota pak nabízí i cyklovýlet určený pro děti a dospělé. A to nenáročným terénem dlouhým asi 15 kilometrů, zastávka je v Popicích a v Šatově. Sraz účastníků je v pohostinství Christl v Hnanicích. Akce se koná od deseti hodin.