V pořadí již sedmnáctý reprezentační ples města Znojma svojí účastí ozdobí také finalistka Česko-Slovenské SuperStar a brněnská rodačka Monika Bagárová. Hosty plesu pobaví se svým jazzovým kvartetem. „Vyzrálý talent Moniky mísí esenci genetického daru muzikantského klanu Bagárovců, jenž se na české hudební scéně angažuje po řadu generací, s bohatou praxí, které se jí dostalo již v raném dětství," píše se na oficiálním webu zpěvačky.

Vlastní program plesu začíná v osm hodin večer. „Ples zahájí starosta města. Ukázky společenských tanců nabídne taneční skupina Single. Pak vystoupí skupina Onkels a po ní už Monika Bagárová. Na pódiu se ale také objeví znojemská rodačka Nikol Kotrnetzová," přiblížil program plesu ředitel Znojemské Besedy Dušan Varga. Pořadem provází moderátor a bavič Milan Jonáš.

Další z řady plesů, které nabízí dnešek na Znojemsku, je například ples křesťanských demokratů v Orlovně moravskokrumlovské městské části Rakšice. „Pro hosty máme připraveno dvě stě osmdesát míst a lístky jsou ještě v prodeji. Návštěvníkům plesu zahraje skupina Fantazie a také cimbálová muzika Varmuži," sdělila organizátorka akce Jana Konrádová.

Hosté plesu se mohou těšit na dvě tomboly. „V malé je tři sta cen, ve velké asi dvacet. Hlavní cenou je pak poukaz na zájezd v hodnotě sedm tisíc korun," láká Konrádová.

Další svátečně oblečení lidé budou dnes tančit na plesech například v Božicích, kde mají Školský ples nebo v Prosiměřicích.

Zcela jiný druh zábavy nabízí pro dnešní večer hudební klub Boomerang v Hlubokých Mašůvkách. Za zvuku rockové muziky tam předvedou sílu svých paží odvážní muži, ale také ženy. Bude totiž soutěž v páce.

„Turnaj pořádáme letos poprvé. Zájemci dostanou panáka rumu na kuráž a pak už budou soutěžit. Vítězové obou kategorií pak dostanou speciální tričko a poukaz na konzumaci v hodnotě tři sta korun," řekla organizátorka Rock párty Renata Hurníková.

Pokud však vyznavači hudby nebudou chtít opustit Znojmo, mohou dnes zamířit do hudebního klubu Gogo. Večer zde bude znít především punk. Na pódiu se postupně vystřídají Vision Days, brněnská Inseminační stanice, hrající aggro punk, a punková kapela Mentálně narušená moucha z Poličky.