Pro všechny, kteří se zajímají o to, kde se v údolí Dyje vzal kámen, na němž je vytesán nápis Pobyt officerów polskich, je na dnešek připraven nejen projev, požehnání kamene, ale i pár slov o jeho historii.

Mezi starou vodárnou pod znojemskou přehradou a hřištěm na dnešní třetí hodinu připraveno slavnostní odhalení Polského kamene. Na akci zve předseda Okrašlovacího spolku ve Znojmě Otto Bouda.

„Udělali jsme repliku kamene, která bude na jiném místě, než je původní. V roce 1880 lidé originální kámen opravili, my ho nyní obnovujeme již potřetí,“ uvedl Bouda. Účast na slavnosti organizátorům potvrdila generální konzulka Polské republiky Anna Olszewska.

Zcela z jiného soudku je akce, kterou nabízí letiště Modelcity u Hlubokých Mašůvek. Nejen kluky patrně přilákají vzdušné souboje historických strojů z první i druhé světové války. „Aircombat akce Sibiř je poslední v této sezóně a odstartuje v devět hodin dopoledne. Přihlášeno je zhruba dvacet pilotů s maketami v měřítku jedna ku dvanácti,“ přiblížil Jiří Písaříček.

Pro milovníky hudby je na dnešek připraveno několik koncertů. Jedním z nich je vystoupení skupiny Free Band. Oslavovat jejich dvacetiny mohou všichni dnes od osmi hodin večer v Modrých sklepech v Novém Šaldorfu. Ve stejnou dobu začíná na Věčnosti i koncert skupiny Japka.