Dnešní podvečer bude patřit instrumentální hudbě v zámecké kapli starého zámku v Jevišovicích. Od šesti hodin vpodvečer se zde rozezvučí kopie renesančních nástrojů.

„Koncert jsme uspořádali jako takové opožděné rozloučení s létem. Skupina Ornamentáta v čele s hudebníkem Richardem Šedou vystoupí v nově opravené zámecké kapli. Umělci budou hrát na repliky dobových nástrojů,“ uvedla kastelánka jevišovického zámku Jana Kampfová.

Slavnostní chvíli přinese otevření malé rodinné umělecké galerie ve Slatině u Jevišovic.
„V objektu renesančního zámečku se v rámci galerie zároveň otevře i sklepní galerie hutního skla. Je to projekt, který je financován Evropskou unií v rámci strategického plánu Leader. Akce je plánovaná na čtvrtou hodinu odpolední a zahájí ji malá umělecko–řemeslná dílnička pro děti,“ pozvala manažerka Živého pomezí Jitka Schneiderová.

Následovat bude slavnostní otevření galerie a promítání o skle v místní kapli v objektu zámečku. „Vstup je zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na hutní sklo, které je posbíráno z různých hutních dílen z osmdesátých let, kdy bylo toto sklo fenomén. Je to soukromá sbírka, která bude prezentována veřejnosti,“ dodala Schneiderová.

Také Višňovští se mají v sobotu na co těšit. Již popáté se tu konají populární Višňovské trhy. Ve dvoře od půl osmé do jedenácti hodin dopoledne se mohou návštěvníci těšit na pestrou škálu zemědělských, uzenářských i pekařských produktů.