Majda se skřítkem Františkem zase rozzáří očička dětem v Mikulovicích a milovníci cyklistiky se mohou těšit na novou trasu přes Morašice.
Milovníci dobrého jídla a burčáku dnes zavítají do Rakšic u Moravského Krumlova. Koná se zde již druhé Burčákobraní. Pro návštěvníky je připraven bohatý program s několika dobrotami. „Akce začne dnes v devět hodin ráno zahájením před místní starou hospodou. Během celého dne vystoupí několik kapel, jako jsou Petrovanka nebo rockové kapely Silver head, Arcus, Stone či Cayman. Hostem večera je skupina Monroe,“ zve jedna z organizátorek Burčákobraní Pavla Mokrá.

Kromě dobré muziky a zábavy ochutnají lidé zabíjačkové speciality. „Bude se rožnit prase. Zabijeme dvě prasata a lidé si mohou koupit výrobky ze zabíjačky. Návštěvníci ochutnají i několik dobrot například ze Slezska,“ láká Mokrá.

Rakšické Burčákobraní potrvá do devíti hodin do večera a vstupné je třicet korun.
Komu by se nechtělo za zabíjačkovými dobrotami až do Rakšic, může dnes zajet do Podmolí, kde se u místního rybníku koná tradiční zabíjačka. „Dnes od devíti hodin od rána mohou návštěvníci jezdit na koních, šlapadlech, ochutnat pečené jitrnice, jelita, řízky, uzené maso či pravou prdelačku,“ pozval majitel tamní hospůdky U rybníka Vladimír Moltaš.

Umělecká agentura Pragokoncert připravila pro děti z Mikulovic a okolí malý dárek ve formě vystoupení Magdaleny Reifové s programem „Františkovo čarování s Majdou“. „S agenturou jsme spolupracovali již dříve a proto nás opět oslovila a navrhla, že zde uspořádáme toto vystoupení,“ vysvětlil starosta Mikulovic Karel Kříž.

Napětí a čarování

Vystoupení se uskuteční dnes od desíti hodin dopoledne v sále Kulturního domu. Děti se mohou těšit na legraci spojenou s napětím a čarováním. „Hodinový pořad doprovodí písničky, které děti znají z Kouzelné školky. František se v našem představení neobjevuje pouze tak, jak ho děti znají na paravánu, ale překvapí i u piána či v akváriu,“ sdělila organizátorka Nikola Hofmanová.

Volných vstupenek k zakoupení je stále dost. „Lístek stojí sto pětatřicet korun a děti do dvou let mají vstupné zdarma. Lístky jsou k sehnání i ve Znojmě v informačním centru,“ doplnil starosta.

Nadšenci cykloturistiky si přijdou na své dnes od dvou hodin odpoledne. Morašičtí slavnostně otevřou další část cyklostezky, která vede Mikroregionem Moravia. „Od loňského roku jsme od členy svazku obcí Moravia, který letos rozšířil známou cyklostezku o naší obec,“ nastínila starostka Jiřina Hermanová.

Součástí slavnostního otevření cyklostezky je Morašické tradiční posvícení, které odstartuje v pět hodin odpoledne zaváděním. Zároveň vystoupí kapela Venkovanka.

Pro všechny vášnivé rybáře jsou dnes připraveny rybářské závody v Uherčicích.
Sraz závodníků je v devět hodin dopoledne u obecního rybníka. Závod začne v deset hodin. Startovné je pro dospělé sto korun a děti do patnácti let mohou závodit zdarma.