„Ve Znojmě pořádáme festival, na kterém představujeme nově certifikovaná vína VOC letos již podvanácté. V červnu s ním poprvé vyrážíme do Prahy a moc se tam těšíme,“ uvedl předseda spolku VOC Znojmo František Koudela. V nabídce bude ochutnávka několika desítek nově certifikovaných vín ročníku 2019 odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zeleně od dvaceti vinařů ze Znojemské vinařské podoblasti sdružených do spolku VOC Znojmo.

„V Praze nejsou naše vína rozhodně neznámá, vína VOC Znojmo najdete ve vinotékách i restauracích. Hodně Pražanů se také o víno zajímá, navštěvují naše akce a jezdí k nám na Znojemsko na degustace. S myšlenkou uspořádat festival vín sauvignonů, ryzlinků a veltlínů v Praze jsme si pohrávali již delší dobu a jsme moc rádi, že se letos uskuteční jeho první ročník,“ doplnil Koudela.

O pravou moravskou hudební atmosféru se postará Cimbálová muzika Jožky Šmukaře, mlsné jazýčky uspokojí například speciality z kapra, které k suchým a polosuchým vínům VOC Znojmo skvěle hodí.

Vstup na akci je zdarma, ochutnávka bude probíhat formou placených bločků. Pro více informací sledujte www.vocznojmo.cz a událost na Facebooku VOC Znojmo. Akce se uskuteční 18. června ve Villa Grébovka a Havlíčkových sadech.