Podle šéfa šatovského Znovínu Pavla Vajčnera bude letošní ročník zřejmě kvalitou i výnosy připomínat ten předchozí. „Naznačují to první sklizně. U odrůd Müller Thurgau či Muškát moravský dosahuje cukernatost osmnácti až devatenácti stupňů, u některých muškátů až ke dvaceti. Sklízíme už i vavřinecké na svatomartinské víno a to má i dobrou barvu," pochvaloval si Vajčner.

Asi za dva týdny začnou hlavní kampaň vinaři z podniku Vinice Hnanice. „Zatím čekáme na vyšší cukernatost pro naše hlavní odrůdy jako Rulandské šedé a Rulandské bílé, které dozrávají později. Abychom z Rulandského šedého mohli udělat úspěšný pozdní sběr, potřebujeme cukernatost kolem třiadvaceti a víc stupňů," řekl ředitel Vinic Hnanice Evžen Kašpárek.

Hnaničtí budou patřit k těm, kteří letos sklidí méně hroznů. „Vedle jarních mrazíků nás totiž na vinicích na Waldbergu u Vrbovce před pár týdny postihly i kroupy," poznamenal Kašpárek.

O tom, že září je pro úrodu z vinic důležité věděli podle vinařského experta Jaromíra Čepičky vinaři odedávna. „Už jedna lidová moudrost říká něco v tom smyslu, že září víno vaří. Proto také většina vinařských podniků začne s hlavní kampaní někdy koncem září," uvedl Čepička.

Připomněl, že vinice za sebou mají složitý, ale nadějný rok. „V dubnu přišly mrazíky, které v některých nižších polohách poničily i osmdesát procent úrody, rozsah škod byl ale velmi individuální. Pak záleželo hodně na tom, jak si kdo vinice ošetřoval, protože teplý červen umožnil rozvoj padlí a perenospory," vypočítal hrozby pro révu Čepička.

Celkově je ale situace podle jeho slov slibná. „U hroznů sklizených teď na burčák je cukernatost kolem sedmnácti, osmnácti stupňů, což je docela dobré. U velmi specifické odrůdy Solaris dosáhl jeden vinař cukernatosti čtyřiadvacet. Pozdější odrůdy právě teď cukernatost nabírají, jen si vinaři musí pohlídat, aby měli pak vyvážené víno s potřebnými kyselinami," podotkl Čepička.

I další odborníci očekávají, že letošní ročník vín bude patřit k těm podařenějším. „Díky nižšímu výnosu, dostatku kyselin a zatím dobrému zářijovému počasí, lze očekávat svěží a aromatická bílá a růžová vína. A co se týče vín červených, uvidíme, jaké bude počasí do poloviny října. Prozatímní předpoklad je ale takový, že se můžeme těšit na zajímavý ročník," uvažoval hlavní sommeliér Národního vinařského centra Marek Babisz.