Vinařské uličky a vždy alespoň jeden otevřený sklep. Takovou záruku totiž dávají milovníkům vína vinaři ze Znojemska. „Vstřícný krok známý jako „vinařská pohotovost“ udělají vinaři z Nového Šaldorfu, Šatova i Vrbovce,“ informovali na sociálních sítích zástupci destinační společnosti ZnojmoRegion.

Nová vína originální certifikace zatřídilo VOC Znojmo.
Veltlín s vůní mandlí a muškátu. Nová vína VOC Znojmo lidé ochutnají v květnu

Každý den od začátku května do konce října je otevřený jeden nebo dva sklepy v Novém Šaldorfu. Někteří vinaři mají pro návštěvníky otevřeno po celou sezonu. Právě 1. května najdou milovníci vína otevřené Vinařství Koníček. Akce známá jako Otevřené májové sklepy, kdy lidé se skleničkou v ruce putují od jednoho sklípku ke druhému, nebo se zdrží tam, kde jim chutná nejvíce, se koná 20. května. Odpoledne zahraje cimbálová muzika a večer uskupení Onkels. Předchozí den, tedy pátek 19. května, zahraje pod hvězdami Cimbálová muzika Dyjavan.

Zdroj: DENÍK/Martin Moštěk

Také v Šatově drží „pohotovost“ a začínají první květnový den. Jako první přivítá zájemceOndřej Šušlák. Velká vinařská akce známá jako Dny otevřených sklepů Šatov, kdy lidé nemusí hledat, který sklep má otevřeno, se koná jako tradičně první červnový víkend.