Do přehlídky AWC Vienna poslalo pět vzorků, čtyři si z Vídně odvážejí ocenění. Medailí s označením Seal of approval se tak již nyní mohou pyšnit Rulandské šedé z roku 2009, výběr z hroznů z vinice Načeratický kopec, rovněž z vinice Načeratický kopec a pozdní sběr odrůdy Sauvignon z roku 2009 z Kraví hory.

Stříbrnou medaili získalo Chardonnay 2009 pozdní sběr z Načeratického kopce.
„Rulandské šedé a Sauvignon bodují letos už poněkolikáté. Uspěly třeba na Vinoforu či při Králi vín ČR. Zvláště Sauvignon je tak opět naší soutěžně velmi úspěšnou odrůdou,“ sdělil sklepmistr Modrého sklepa Antonín Koníček.

Každá viniční trať přitom podle něj sedí jiné odrůdě. „V této souvislosti je třeba také říct, že po třech letech nese své plody spolupráce s vinohradníkem Pavlem Valentou. To ukazuje, jak je důležitá společná myšlenka a chuť, jak je důležité, aby to byl mladý, kreativní a ochotný tvůrce hroznů s přesvědčením, že hektarové výnosy patří minulosti a že to je běh na dlouhou trať,“ doplnil Koníček.

„Zásluhu na úspěších Modrého sklepa mají ale všichni. I ta pracovnice, která ustřihne správný hrozen, i kolega ve sklepě, který zůstane s vínem déle v práci, protože si myslí, že je to pro konečný výsledek dobře,“ dodal sklepmistr.