Na sedmnáctém ročníku soutěže skončila Česká republika se stovkou vzorků na devátém místě. Z této stovky ocenili odborní degustátoři úctyhodných jednadvacet vzorků, kterým udělili třináct zlatých a osm stříbrných medailí.

Nejúspěšnějším vinařstvím se ukázalo Vinařství Baloun z Velkých Pavlovic, které získalo čtyři stříbrné a čtyři zlaté medaile. Z medailí se mohou těšit také Vinné sklepy Valtice, Vinselekt Michlovský, Sonberk, Vinařství Valihrach, Vinařství Kovací, Livi Dubňany, Vinařství Volařík, Vinařství Springer, Vinné sklepy Lechovice, Vinařství u Kapličky a Velkobílovická vína.

Soutěž Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994 v Brugách, kdy se hodnotilo pouze osm set jednašedesát vzorků. V následujících letech se konala v Bruselu a dalších městech Belgie. Už tehdy se z Concours Mondial de Bruxelles stala jednou z nejprestižnějších světových soutěží vín, přesto se v roce 2006 organizátoři rozhodli ještě více posílit její mezinárodní charakter a přesunuli hodnocení z Belgie do významných evropských měst. Začalo se v Lisabonu, následoval Maastricht, Bordeaux, vloni Valencie a letos soutěž proběhla v sicilském Palermu. Soutěž hostilo zrenovované železniční depo, ve kterém více než dvě stě čtyřicet degustátorů ze čtyř desítek zemí světa v bezmála padesáti komisích hodnotilo na šest tisíc šest set vín.