Mnoho stánků o vinobraní láká na vrbovecký burčák. Ty, které ho budou nabízet letos, ho jistě nebudou mít z produkce vinařství Waldberg. „Slogan vrbovecký burčák asi funguje, ale vždycky to býval burčák z různých sklepů z Vrbovce nebo ze suroviny z okolí obce. My letos budeme rozhodně dělat burčák jen pro náš mázhaus U Zikmunda," řekl sklepmistr Waldbergu Pavel Filipovszki.

Jak dodal, návštěvníky chtějí oslovit hlavně vínem. „Burčák samozřejmě mít budeme, ale museli jsme ho udělat méně, protože u raných odrůd je menší úroda a také jsme vyklučili část vinice, odkud jsme dřív surovinu na burčák brali," dodal sklepmistr s tím, že burčák, který přece jen vyrobí bude převážně z odrůdy Müller Thurgau.

Podobný postup zvolilo dobšické vinařství Lahofer. „Zvlášť u raných odrůd škodily mrazíky, proto si chceme surovinu ponechat na víno. Na vinobraní uděláme kolem dvou tisíc litrů burčáku pro naše stánky, menším prodejcům oproti jiným letos nic prodávat nebudeme," uvedl marketingový ředitel vinařství Daniel Smola. Litr a půl burčáku v plastové lahvi budou jejich stánky prodávat jako loni za sto deset korun.

Naproti tomu šatovský Znovín bude burčák vyrábět jako v jiných letech. „Od minulého týdne už ho od pátku od neděle prodáváme v Louckém klášteře a budeme pokračovat až do konce měsíce. Surovinu zatím bereme z Hustopečska, začínáme ale už i sbírat na Znojemsku. Na samotné vinobraní vyrobíme asi dvacet tisíc litrů. Prodávat budeme mimo vinobraní po šedesáti korunách za litr, o vinobraní za sedmdesát," uvedl ředitel Znovínu Pavel Vajčner.

Přitáhnout pozornost návštěvníků vinobraní od burčáku k vínu se už několik let snaží i organizátoři. Lákají například na degustační stan VOC Znojmo na prostranství u znojemské rotundy.