„Zatím máme spočítané příjmy za prodej lístků. Za ty jsme utržili téměř šest a půl milionu bez DPH. Výdaje nejsou zatím kompletní, ještě jsme neobrželi všechny faktury. Zatím jsme je tedy vyčíslili na téměř šest milionů, opět bez DPH,“ vypočetl ředitel Znojemské Besedy Oto Mašek.

Příjmy jsou podle jeho slov asi o jeden a půl milionu vyšší než minulý rok. „Výdaje se vyšplhají samozrějmě také výš než loni. Je to programem, který byl na hlavním pódiu, laserovou show, či bohatším průvodem,“ dodal Mašek.

Tento ročník byl však podle něj specifický v tom, že město investovali do věcí, které se budou používat i v dalších letech. „Letos jsme zhodnotili stávající inventář. V nákladech tohoto ročníku vinobraní se tak promítne například nové značení parkovišť, zpevnění bran, či zastřešené pódium. Taky kostýmy, které se letos neprodaly, zůstanou na příští ročník,“ vysvětlil Mašek.

Do města se na letošní vinobraní přišlo podívat kolem osmdesáti tisíc návštěvníků, loňský ročník jich přilákal pětapadesát tisíc. (mch)