Ve čtvrtek po dvanácté hodině však žena vzala svůj návrh zpět. „Dlužník dne osmadvacátého dubna uhradil navrhovatelce celou dlužnou částku. Navrhovatelka tedy tímto bere svůj insolvenční návrh zcela zpět. Kopii o zaplacení posílám v příloze,“ napsal do zpětvzetí insolvenčního návrhu právník bývalé družstevnice Robert Vala.

Insolvenční řízení pak bylo krajským soudem pár minut po podání zpětvzetí návrhu zastaveno. Vyplývá to z oficiálních internetových stránek Insolvenčního rejstříku.

Agrodružstvo Jevišovice se se svou bývalou členkou domluvilo v roce 2005 na finančním vypořádání, podle kterého se smluvně zavázalo vyplatit peníze v pěti ročních splátkách. Plně však uhradilo jen první dvě splátky. Celkový dluh včetně úroků z prodlení činil 308.000 korun.

Agrodružstvo Jevišovice je jedním z největších pěstitelů a chovatelů na jižní Moravě s ročním obratem kolem dvou miliard korun a patří rovněž k největším zaměstnavatelům na Znojemsku. Patří ale i k těm kontroverznějším v regionu - v minulosti dostala opakovaně pokuty od České inspekce životního prostředí za to, že nehlásila údaje do integrovaného registru znečištění. Problémy má dlouhodobě i s největší bioplynovou stanicí ve střední a východní Evropě ve Velkém Karlově na Znojemsku, na níž si kvůli zápachu stěžují obyvatelé okolních obcí.

Jevišovické družstvo, které plánovalo ve Velkém Karlově chovat na krokodýlí farmě až tisíc zvířat, se před lety rozhodlo své aktivity v Česku kvůli byrokracii a negativním ohlasům v médiích utlumit a investovat do rozvoje v Rumunsku a na Ukrajině.