Jak dlouho jste politicky činný?
Ještě na vysoké škole jsem před dvanácti lety vstoupil do KDU, chtěl jsem tehdy v období po smrti Josefa Luxe stranu podpořit. Členem jsem byl až do loňského srpna, kdy jsme přešel do TOP 09.

Co vás přimělo k odchodu?
Chtěl jsem už dělat politiku trochu jinak, ale strana byla v té době dosti konzervativní, zahleděná sama do sebe. Proto jsem se přidal k těm, kdo v té době KDU opouštěli a začali chystat novou stranu.

Rozešli jste se ve zlém?
Ne, to určitě ne. Když jsem se rozhodl odejít, složil jsem funkci radního v Moravském Krumlově i mandát v zastupitelstvu, protože jsem je získal jako člen lidové strany a přišlo mi správné se funkcí po odchodu ze strany vzdát. Zástupci KDU mi nabízeli, abych to ještě uvážil, ale považoval jsem za správné rozhodnout se takhle.

Na krajské kandidátce do Sněmovny jste na devátém místě. Jaké jsou vaše nynější politické cíle?
Ambice na celostátní politiku nemám. Deváté místo je už nevolitelné. Na kandidátce jsem proto, abych stranu podpořil. Svůj úkol vidím v tom, abych nabídl prostor lidem, kteří chtějí dělat politiku jinak. Jsem hrdý na to, že mezi našimi členy drtivě převažují mladí, noví lidé.

Daří se vám vůbec získávat členy?
Zatím je nás sedmnáct, další lidé se hlásí. Nominační a podobná pravidla máme nastavená tak, aby u nás nedocházelo k problémům s účelovými nábory černých duší. Pokud jde o nové zájemce o členství, odmítli jsme zatím jen tři a to v případech veřejně známých pochybností o důvěryhodnosti uchazeče, nebo vysloužilých politiků, kteří by pro nás nebyli přínosem.