Po opravě havárie v zázemí lázní mají obě skupiny plavců poprvé řádné rozdělené časy, kdy mohou v bazénu trénovat. „Jsme vcelku spokojení. Město našlo určité řešení, které nám vyhovuje. Plní se nám ovšem kapacita, protože přibývá další zájemců,“ hodnotila první zkušenosti s novým rozvrhem předsedkyně klubu Monika Dufková.

Při případných příštích jednáních se podle ní budou ucházet o další hodiny.

Trenér plaveckého oddílu Jiří Kyněra nechtěl záležitost příliš komentovat. „Všechno ukáže čas, i to, kdo se osvědčí a bude mít perspektivu a výsledky,“ řekl Kyněra.

Za jeho vedení oddíl dosáhl řady sportovních úspěchů, loni na podzim ovšem kvůli pochybnostem o financování část rodičů odešla a založila právě klub. Kyněra do skončení trvajícího policejního šetření nechce věc komentovat.

Znojemští zastupitelé schválili i dohodu, která má urovnat dluh vzniklý na nájemném. To měl oddíl v minulých letech chybně platit podle neschválené smlouvy.

Radnice kvůli ověření vymahatelné výšky z původně až milionového dluhu zadala znalecký posudek. „Jinak by zřejmě spor musel řešit soud, který by posudek stejně zadal. Vyšla z něj částka 98 tisíc korun. Po jednání s představiteli Tělovýchovné jednoty jsme se dohodli, že jednota zaplatí ve třech splátkách tři sta tisíc,“ sdělil starosta Jan Grois.

Šéf jednoty Jan Štastník označil výsledek za přijatelný. „Napomůže zklidnění situace a soustředění se na sportovní záležitosti,“ řekl Štastník.

Dohoda podle něj jednotě umožní řádně žádat o městské dotace.