Největší kemp na Znojemsku má těžkosti. Po sezoně v něm zřejmě nezůstane kámen na kameni. Už teď funguje bez odvolaného ředitele a spoluvlastníka Pavla Svobody. Jednatelé navíc zastavili projekt rozsáhlé rekonstrukce kempu za šestatřicet milionů, který se měl ucházet o peníze z Evropské unie. A tři minoritní vlastníci, včetně někdejšího starosty Štítar a dosud jednoho ze dvou jednatelů firmy Oldřicha Veselého, chtějí svůj podíl ve společnosti prodat.

„Pavel Svoboda bez souhlasu jednatelů i valné hromady nechal pokácet stromy v kempu. Navíc neoprávněně čerpal pohonné hmoty. On to uznal a všechny škody uhradil. Pro mě je to vyřízená věc,“ vysvětlil důvody odvolání jednatel společnosti Camp pláž Vranovská přehrada Oldřich Veselý.

„Střet zájmů Pavla Svobody s aktivitami jeho bratra se nepodařilo prokázat. I přes pochybení v manažerské pozici nemohu hodnotit práci Pavla Svobody jako špatnou. Za dobu práce ve funkci ředitele navýšila společnost obrat i zisk, prováděly se investiční záměry ke zvelebení areálu. Svoboda udělal špatné manažerské rozhodnutí, které uznal, a za které byl odvolán. Způsobené škody uhradil. Nevnímám jeho osobu negativně. Udělal chybu, kterou může udělat každý z nás,“ dodala starostka Štítar Růžena Roupcová.

„Jsem znechucen tím, co se ve společnosti proti mně vystrojilo. Nechci moc chuť to komentovat. Moje pochybení s pokácením stromů přiznávám. I když jsem to měl povolené od odboru životního prostředí, neinformoval jsem o tom valnou hromadu a jednatele. Ale to, co proti mně připravili s naftou, byl jen zástupný důvod. Co všechno je zatím, nevím. Něco ale tuším. Budu situaci ve společnosti dále sledovat a sbírat během sezony důkazy k mému podezření,“ řekl odvolaný ředitel a po Štítarech druhý největší spolumajitel Campu pláž Pavel Svoboda.

Ve společnosti se ale chystají ještě další změny. „Jako starosta a jeden ze zakladatelů jsem byl u zrodu kempu. Všichni obyvatelé Štítar tehdy dostali doporučený dopis s nabídkou na spoluvlastnictví. Přihlásilo se nás pár. Dneska v tom lidé vidí zlaté tele. Každý si myslí, že jsem kemp vytuneloval, v obci nemůžu prakticky vylézt ven. Už to nechci dál snášet. Dohodli jsme se proto s dalšími spoluvlastníky, a to mým bratrem a panem Fialou, že své podíly prodáme. Na valné hromadě je nabídneme dalším vlastníkům, ti mají předkupní právo. Pokud do šedesáti dnů nebudou reagovat, nabídneme podíly dál,“ řekl Veselý.

Ten nyní, spolu s druhým jednatelem, kemp prakticky řídí. „Jsme si vědomi, že sezonu musíme zajistit. Společnost na tom ale není kvůli investicím finančně nejlépe,“ dodal jednatel.

Podle Veselého nebude společnost tak výrazně sponzorovat některé tradiční akce, jako je třeba známé Vranovské léto. Nedostatek peněz je rovněž důvodem zastavení projektu na rekonstrukci silnic, chodníků či třeba sociálních zařízení v kempu. Na ten chtěl odvolaný ředitel čerpat peníze z evropských fondů. „Projekt byl spočítaný na šestatřicet milionů korun a to mi přijde přehnané. Určitě se o to žádat bude, ale asi až noví vlastníci a nejdříve po sezoně,“ doplnil Veselý.

„Projekt je kompletně připravený, stačilo sepsat žádost a podat ji. Pokud by se projekt nezastavil, mohly se po letošní sezoně začít opravovat chodníky, cesty, sociální zařízení, karavanová stání. Na všechno je dokumentace, stavební povolení a další formality. Je to škoda,“ posteskl si Svoboda.