Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vstup do Podyjí je problematický ještě na Vranovsku

Podyjí – Dalších šest úseků zprůchodnili tento týden lesníci a strážci Správy Národního parku Podyjí. Lidé se tak s opatrností mohou vydat například na páteřní červeně značenou cestu z Vranova nad Dyji do Podmolí. Uzavřené zůstávají ale některé stezky na Vranovsku. Blokují je popadané stromy a větve, které poničila ledovka na počátku měsíce. „Podařilo se nám prořezat páteřní červenou trasu z Vranova až do Podmolí. Jen v úseku mezi Čížovem a Lukovem se lidé budou muset vydat po náhradní značené cestě. Na trase ale stále hrozí nebezpečí pádu dalších stromů nebo větví. Návštěvníci by se tak na nich měli pohybovat jen s největší opatrností," upozornil vedoucí strážní služby Správy Národního parku Podyjí Petr Lazárek.

20.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Krutiš Dalibor

Nebezpečná místa na červené trase jsou podle něj stále například na Pašerácké stezce nebo u mostu Heleny Mniszkové. Lidé by ale měli být pozorní i na Hardeggském okruhu u Čížova, kde je řada nakloněných stromů.

Uzavřené a neprůchodné úseky značených cest tak stále zůstávají především na Vranovsku. Lesníci by je měli postupně prořezat na začátku příštího roku. Práce zde zpomaluje rozmočená půda a hrozící pády dalších stromů.

„Právě kvůli rozmáčené půdě jsou rozježděné i některé cesty, které jsme využívali k odstranění následků ledovky. Na horší podmínky by se měli připravit například cyklisté na trase mezi Vranovem a Čížovem," informoval David Grossmann ze Správy národního parku. Většina značených cest v Podyjí je tak s opatrností přístupná.

Správa parku zároveň nabádá veřejnost, aby v žádném případě nevstupovala do lesních porostů Národního parku Podyjí a jeho ochranného pásma mimo značené turistické trasy. V lesích se stále nachází větší množství spadlého, nakloněného a visícího dřeva. Vstupem mimo turistické cesty se lidé vystavují nebezpečí ohrožení života.

Popadané a vyvrácené stromy, polámané větve. Nejviditelnější škody, které způsobila prosincová ledovka v Národním parku Podyjí. Pro přírodu je to ale příležitost. Nové světliny dají šanci mladým stromům, světlomilným květinám a broukům. Ulomené větve a popadané kmeny využijí houby a vzácné druhy dřevožravého hmyzu. Dutiny ve stromech zase osídlí ohrožení ptáci a netopýři.

Uzavřené úseky:
Felicitin okruh na Vranovsku (červená stezka pro pěší)
Vranov nad Dyjí, zámek – Benátky (žlutá stezka pro pěší)
Odbočka k Halamáškově vyhlídce ve Vranovském lesoparku
Okruh Heleny Mniszkové na Vranovsku (zelená stezka pro pěší)
Claryho stezka na Vranovsku (modrá stezka pro pěší)
Čížov – Čížovský rybník (modrá stezka pro pěší)
Podmolí, obec – Podmolí, křižovatka Nivky (žlutá stezka pro pěší)
Zdroj: Správa NP Podyjí

Autor: Vojtěch Smola

20.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Mihola z KDU-ČSL.
AKTUALIZOVÁNO

VOLEBNÍ ONLINE: Chceme podporovat talentované žáky, řekl lídr KDU-ČSL Mihola

Ilustrační foto.
24

Výlovy: Pohořeličtí po letech zdraží kapry

Vodárenská společnost přispěla na nový přístroj. Pomůže při odběrech krve

Znojmo – Finanční dar Vodárenské akciové společnosti přispěl k zakoupení přístroje, který využije hematologicko-transfuzní oddělení znojemské nemocnice. Pulsní oxymetr dává mimo jiné informaci o stavu transportu kyslíku do tkání. Mezi pracovníky společnosti je navíc řada těch, kteří chodí pravidelně darovat krev.

NAŠI PRVŇÁCI: představujeme žáky ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě a ZŠ Konice

Znojemsko – Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků ze Znojemska. Tentokrát představujeme žáky Základní školy Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích, ZŠ Konice, která patří pod ZŠ Dr. Mareše ve Znojmě, a žáky Montessori třídy ZŠ Prokopa Diviše ve Znojmě – Příměticích. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z regionu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Dvanáct volebních lídrů ve dvanácti rozhovorech: čtěte Deník Rovnost

Jižní Morava - Existuje celkem dvanáct politických uskupení, které mají reálnou šanci dosáhnout na tříprocentní volební výsledek. Tedy kdyby letošní parlamentní volby byly jen na jihu Moravy. Alespoň to tvrdí poslední předvolební průzkum preferencí, které exkluzivně pro Deník připravila firma SANEP.

Skokanům na kandidátkách pomáhají tituly a profese lékaře. Vzbuzují důvěru

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Zakroužkováním až čtyř jmen mohou voliči své favority z nižších příček kandidátek poslat do poslanecké sněmovny. Některým v minulosti pomohli i o deset příček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení