Jistý úspěch potvrzuje i provozovatel pivnice Petr Šuba. „Statek je při promítání víc než plný, mnozí návštěvníci se dokonce ani nevešli a museli odejít. Všeobecně je tedy nápad s letním kinem přijímán jako dobrý nápad, lidi jsou spokojení a o to nám šlo. Když promítáte filmy pod širým nebem, záleží hlavně na počasí. A to nám zatím přálo, takže můžeme říct, že akce se dobře rozběhla," zhodnotil.

Podle provozovatele letního kina a správce znojemského kina Svět Davida Lobpreise bylo původně ve hře více míst, kde by se mohlo promítat. „Jedna z dalších možností, která byla pro provoz letního kina vhodná, byla i nově opravený hradební příkop. Nakonec jsme se ale přiklonili k variantě pivnice, což se ukázalo jako dobrá volba," řekl.

Po zvážení výhod a nevýhod se aktéři vzniku prvního znojemského letňáku také rozhodli, že letos vstupné zavádět nebudou. „Letní kino v pivnici je pokus. Nikdo nepočítal s nějakou okamžitou návratností investic, takže aspoň pro letošek zůstane promítání bez vstupného. Věřím, že je to dobrá zpráva pro návštěvníky filmů. Pro nás samozřejmě už míň," doplnil Lobpreis.

Filmy vybírají Šuba s Lobpreisem společně. „Jde nám o to, aby většina návštěvníků pivnice už filmy dobře znala a nemuseli se nějak zvlášť soustředit," vysvětluje záměr provozovatel pivnice Šuba. Promítají se tedy všem dobře známé starší filmy jako Limonádový Joe nebo Starci na chmelu.

Dalšími snímky, které se promítají vždy v úterý od půl deváté, budou čtrnáctého srpna Tajemství hradu v Karpatech a jednadvacátého srpna známý Trhák.

Zatím posledním filmovým počinem letního kina byla komedie Jáchyme, hoď ho do stroje se známými hláškami, které jsou hlavně v hospodském prostředí dobře známé. „Neber úplatky, neber úplatky nebo se z toho zblázníš" znělo znojemskou pivnicí při promítání známého filmu.

VLADIMÍR LANGER