Změna místa souvisí podle šéfa krumlovského kulturního střediska Bořivoje Švédy s přerodem Galerie Knížecí dům na stálou výstavu Městského muzea. „Neméně důležitým impulsem byla snaha dostat naše dlouholeté výtvarníky do prostor, kde ještě nevystavovali. Je to úžasné místo, které slibuje ohromný zážitek pro všechny,“ poukázal Švéda.

Jak doplnil, snahou je také maximální využitelnost nově zrekonstruovaného prostoru, kde vystavovali již například Jan Saudek, nebo Ivan Mládek.

Na tradiční výstavě uvidí příchozí výtvory místních výtvarníků, ale vystavují i lidé z okolí Moravského Krumlova. „Rozhodně doporučuji výstavu navštívit. Nabídne nám totiž pestrost stylů, fantazii a kreativitu. Vernisáž je naplánovaná na pondělí 25. března od pěti hodin a k dobré náladě zahraje kapela Town band,“ pozval Švéda.

Znojemská ulice v Moravském Krumlově je jedna z těch, kterou město ještě letos opatří radarem.
VIDEO: Řidiči, nohu z plynu. Hrozí pokuty. Na Znojemsku přibudou nové radary

Díla místních umělců jsou k vidění v nedávno zrekonstruovaných prostorách krumlovského zámku. O opravách zámku Deník podrobně informoval, stejně tak o dalších lákadlech a výstavách, které na návštěvníky v Moravském Krumlově čekají. Hlavním tahákem, za kterým jezdí turisté ze všech koutů republiky, je Slovanská epopej Alfonse Muchy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Po letech čekání se Moravskému Krumlovu vrátí divadelní sál. Pomohou dotace

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová