Nejhorší je podle hlasujících bytová politika, kterou hodnotilo pětkou pětašedesát procent čtenářů. Dalších patnáct procent lidí dalo městu čtyřku a jenom osm procent bylo s bytovou politikou Znojma spokojeno natolik, že dali známku jedna. Celkem se ankety účastnilo 267 hlasujících.

Výsledky najdete ZDE.

Starostka města Ivana Solařová ocenila zpětnou vazbu a vyjádřila se, že bytová politika je pro vedení Znojma velmi důležitá. „Dostupné bydlení je jednou z našich priorit. Plánujeme například postupné oživení bytového fondu, a to podle rozpočtových možností města. Také se snažíme držet maximálně vstřícnou výši nájmu v městských bytech,” vysvětlila Solařová.

Také připomněla, že koalice ve Znojmě nevládne ještě ani rok a řešení problémů s bydlením je běh na dlouhou trať.

Nejlepší známku dostalo vedení Znojma od čtenářů v oblasti sportu, i tak se jednalo o čtyřku. Tuto známku dala městu téměř polovina lidí. Šestnáct procent ocenilo radnici pětkou a dvanáct procent hlasujících zvolilo známku jedna. Celkem hlasovalo 263 čtenářů Deníku.

Město podle starostky navýšilo dotace na mládežnický sport o dva miliony korun. Připomněla navíc, že podporu města nemají jenom tradiční sporty jako fotbal nebo hokej. „Nově jsme se například domluvili na podpoře šachistů a obnově jimi pořádaného prestižního šachového turnaje s celorepublikovým významem,” řekla Solařová.

Znojmo nyní pracuje na rekonstrukci šaten ve znojemském stadionu. Také dokončuje plochu pro venkovní kluziště v Sokolské ulici.

MAREK BERČÍK