Nejvíce napršelo v Bukovince na Blanensku, a to 78,8 milimetrů a v Tišnově 65,5 milimetrů, nejméně to bylo na Znojemsku, okolo 36 milimetrů.

Průtok vody v Dyji ve Znojmě je k 9. srpnu 3,380 metrů krychlových za sekundu, v Krhovicích 2,315 metrů krychlových za sekundu. Více zájemci zjistí na webu Povodí Moravy.

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Před vytrvalými dešti se Dyje v korytě pohybovala jen velmi zvolna. Fotky z té doby lze připomenout ZDE, stejně tak přehradu bez vody, která odhalila dávnou minulost. Její nízkou hladinu ovlivnily kromě sucha i práce na vodní elektrárně.

Výhled počasí

Během týdne budou podle předpovědi deště ustávat. Výraznější oteplení se dá očekávat o víkendu. „V pátek bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zvětšená oblačnost. Nejnižší denní teploty osm až dvanáct stupňů, nejvyšší denní třiadvacet až šestadvacet stupňů,“ sdělila Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Youtube

V sobotu vystoupá teplota na devětadvacet stupňů a v neděli přesáhne tropickou třicítku. Noci budou nadále poměrně chladné, v neděli mluví předpovědi o nočních teplotách nepřesahujících šestnáct stupňů.