V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar v minimální výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE.

Znojemský okres

1) Centrum sociální služeb Znojmo p.o., U Lesíka 3547/11, 66902 Znojmo

Dědečku vyprávěj

Společným projektem Domova pro seniory ve Znojmě a ZŠ nám. Republiky Znojmo bude zachycení vzpomínek na audio nosiče a v psané podobě. Takto vytvořené vzpomínky budou společnou aktivitou seniorů a žáků. Na základě společně stráveného času vznikne kniha vzpomínek, která následně zůstane jako památka seniorům, potažmo jejich rodinám. Žáci budou mít možnost vyslechnout si příběhy seniorů, jejich vzpomínky a životní moudra. Nejde o jednorázovou akci, ale o soustavné setkávání generací.

Dar bude použit na nákup audionosičů, knihy Babičko nebo Dědečku vyprávěj!, slavnostní zakončení v podobě společně stráveného odpoledne - Zahradní slavnost.

2) Domov pro seniory Hostim p.o., č.p. 1, 67154 Hostim

Dětský den v Domově pro seniory Hostim

Dětský den v Domově pro seniory Hostim, p.o. je oblíbená akce jak dětí, tak i našich uživatelů. Do našeho domova přijdou děti z mateřské školky v Hostimi a s našimi uživateli prožijí velmi hezké dopoledne při různých soutěžích. Každoročně nám přeje počasí, tak tento Dětský den probíhán ve venkovním areálu našeho domova. Vždy jsou dva týmy soutěžících - 1 tým tvoří děti a druhý uživatelé DpS Hostim. Naše aktivizační pracovnice vždy pečlivě připravují pro děti a uživatele různé soutěže např. - různé sportovní hry, hry na trénování paměti, různé tvořivé dílny - tyto dílny jsou hodně oblíbené, všichni si společně vyrobí něco hezkého na památku. Je hezké sledovat, jak jsou všichni zapáleni do soutěžních úkolů. Po splnění úkolů je pro děti a naše uživatele připraveno výborné občerstvení - ovoce, sladkosti, nanuky, šťáva na pití.

Získaný finanční dar bychom využili na nákup materiálu do tvořivých dílen, k dokoupení různých her na stanoviště, k nákupu občerstvení, různých sladkých drobností (bonbony, nanuky, lízátka - pro děti), točené limonády, připravili bychom pro všechny zúčastněné medaile a diplomy. Pro zpestření bych dětem zamluvila skákací hrad - velmi oblíbený na Dni otevřených dveří.