„Soutěžilo se v dárkovém balení a aranžování s tématem Moderní Evropa. Zúčastnili se soutěžící z jedenácti různých škol,“ přiblížila soutěž Kubušková.
Sedmnáctiletou studentku z Hrušovan nad Jevišovkou první místo překvapilo. „Z umístění mám velkou radost. Rozhodně jsem je nečekala, protože podobné soutěže jsem se zúčastnila poprvé,“ popsala své dojmy.

A co na soutěžící nejvíce zapůsobilo? „Soutěžili jsme v netradičním balení knihy, dále jsme měli zabalit dárek rodičům ke stříbrné svatbě, přičemž výběr zboží byl libovolný. Také jsme měli zhotovit květinové aranžmá vhodné k dekoraci prodejny,“ prozradila mladá učnice.

Porotu tvorba Jitky Kubuškové nadchla, zejména se jim líbil nápad na dárek pro rodiče. „Zabalila jsem knihu do fólie ve fialovo-stříbrné kombinaci. Jako dárek pro rodiče jsem připravila wellness výrobky v dárkovém koši s poukazem na wellness víkend v lázních,“ uvedla.

Pozitivní ohodnocení získala také za aranžování květinových dekorací. „Květinové aranžmá bylo opět ve fialovo-bílé kombinaci z rostlých květin a přírodních materiálů. Myslím, že největší úspěch mělo barevné sladění celé kompozice, a také to, že jsem na rozdíl od ostatních soutěžících použila živé květy,“ řekla.

Její obor ji baví a ráda by se mu věnovala i do budoucna. „Nejraději mám propagaci a odborný výcvik a moc nemusím matematiku. Pokud mi to vyjde, chtěla bych dál pokračovat v nástavbovém studiu. Když ne, budu pracovat ve svém oboru,“ svěřila se s plány Kubušková.
„Nejraději bych prodávala textil a oděvy,“ dodala hrdá vítězka.