Řemeslníci pracovali na opravách zhruba čtyři a půl měsíce, včetně prázdnin. „Ve školce je nová elektřina, podlahy i podlahové topení, výmalba, sociální zařízení i zázemí pro pedagogy,“ vyjmenoval starosta obce František Treger.

Vše se podle něj podařilo díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. „Celkem vyšly opravy i vybavení na zhruba čtyři miliony korun. Více než polovinu peněz jsme získali v dotaci, zbytek jsme zaplatili z obecního rozpočtu,“ vypočítal Treger.

Zdravotníci a personál Nemocnice Znojmo bojuje s covidem s maximálním nasazením.
Znojemská nemocnice čeká krizi. Mobilizuje dobrovolníky, hledá lůžka i personál

S úklidem a stěhováním pomohli dobrovolníci z obce, zapojil se tamní babský spolek i učitelky. Na čtyřicet dětí, které do školky dochází, se totiž po dobu oprav muselo uskromňovat v prostorách školní družiny. „Ten nouzový stav stál rozhodně za to. Školka je prostornější, veselejší a moderní,“ pochvalovala si ředitelka základní a mateřské školy Vladimíra Bobková.

Ocenila estetické prostředí pro výuku, protiskluzové podlahy, nový nábytek, ale i trpělivost rodičů během oprav. „Musím pochválit nejen své kolegy za profesionální i lidský přístup, ale také rodiče, kteří chápali určitá omezení a vyšli nám vstříc, “ ocenila ředitelka.

Nová školka se líbí například Ludmile Ševčíkové. "To je rozdíl. Konečně se děti dočkaly. Super práce, školka je nádherná," uvedla na facebooku.

Na řadě je nyní oprava budovy školky zvenku. „Máme v plánu i druhou etapu oprav, ta zahrnuje vnější prostory. Uvidíme ale až na jaře,“ nastínil další plány starosta Treger.