Podle místních obyvatelchtěl v jednom z přízemních bytů spáchat sebevraždu asi padesátiletý muž. "Chodil každé ráno do obchodu pro pivo a už nějakou dobu vyhrožoval, že se zabije," uvedla sousedka zraněného muže.

Toho záchranka odvezla do znojemské nemocnice. „Záchranáři vytáhli z bytu sedmačtyřicetiletého muže, který se nadýchal pouze zplodin z kouře a byl při vědomí. Nejprve jsme ho na místě ošetřili a zahájili kyslíkovou terapii. Sanitka ho převezla do znojemské nemocnice na centrální příjem na interní oddělení,“ informovala mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. "Pána jsme vytáhli z hořícího bytu, byl živý," uvedl zasahující hasič. Podle operačního důstojníka hasičů požár nezasáhl okolní byty. "Oheň jsme lokalizovali a nyní provádíme odvětrání bytu," potvrdil službu konající důstojník hasičů.

Podle místních, kterých se na místě neštěstí shromáždilo přibližně dvacet, muž svým činem ohrozil své okolí. "Jestli to chtěl udělat, tak měl jít někam ven. Takhle ohrozil spoustu lidí v nejbližším okolí," řekla sousedka.

Policisté nyní zjišťují, co se v domě vlastně stalo. "Spolupracujeme s hasiči a zjišťujeme, proč v domě hořelo. Budeme vyšetřovat, zda se v domě nestal přestupek nebo trestný čin. Víc v tuto chvíli nemůžeme říci," uvedl policejní mluvčí Jan Křepela.

Autoři: Dalibor Krutiš a Sylva Pavlačková