V úterý to Deníku Rovnost sdělila mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková. „Vicepremiér při osobní schůzce starostovi přislíbil podporu svou i ostatních ministrů nominovaných za ČSSD. Poslanec Onderka, který se specializuje na dopravu, slíbil pomoc při lobbingu v Poslanecké sněmovně,“ konstatovala.

Radnice však stále ještě čeká na reakci premiéra, kterému starosta Znojma Jan Grois také nedávno adresoval písemnou žádost o zařazení stavby obchvatu do přílohy již zmiňovaného zákona. „Věřím, že vrcholní představitelé státu mé prosbě vyhoví, neboť nechci, aby si naši občané mysleli, že v naší zemi existují občané několika kategorií. Jedni, pro které dokážeme stavby důležité infrastruktury urychlit, a druzí, kteří musí čekat celé roky. Znojemsko si kvalitní dopravní infrastrukturu zaslouží,“ řekl Grois.

Snaha o kompletní a rychlou dostavu obchvatu Znojma navazuje podle vedení Znojma také na fakt, že v sobotu 5. října silničáři zprovoznili 3,5 kilometrů dlouhé části obchvatu od kasárenské po únanovskou křižovatku. K dokončení celé severní smyčky k Baumaxu, která má zajistit výrazné odlehčení dopravní zátěže a k odklonu dopravy z historického jádra Znojma, nyní zbývá postavit posledních 752 metrů silnice.

„Budu moc rád za jakoukoliv podporu napříč politickým spektrem. Schvalovací proces na dostavbu 752 metrů silnice, který probíhá již 13 let, dosud nedospěl k pravomocnému rozhodnutí. Pokud by se obchvat Znojma dostal mezi prioritní stavby, znamenalo by to významné urychlení celé stavby,“ nechal se již dříve slyšet starosta Grois.