Vatra s čarodějnicí vzplane v sedm hodin večer, a pak už přijde na řadu hudba. „Od osmé hodiny se o hudební zážitek postará mladý zpěvák Jakub Děkan se svou kapelou. Poté prostor v Kapucínské zahradě rozezní pohodová Jam Session,“ vypověděla Kolesová.

Živo bude v pondělí také v zámeckém parku v Miroslavi. „Akce s doprovodným programem na nádvoří zámku začne v půl šesté večer. Pro děti jsme připravili pár luštitelských úkolů, které budou muset splnit, aby se otevřela truhla s čarodějnickým pokladem,“ informovala vedoucí zámku Jana Kopečková.

KINO ZDARMA

Miroslavská vatra vzplane v půl sedmé. Následovat bude Zábavná show bratrů Chabičovských. Organizátoři připraví skákací hrad, dětské tetování a malování na obličej. Po setmění mohou návštěvníci zajít zdarma do letního kina na snímek Příšerákovi.

V regionu jsou s jednou z nejvyšších vatter vyhlášené Havraníky. „Letos má vatra nějakých sedm a půl metru. Borová polena byla příliš těžká a bylo obtížné je skládat do výšky na sebe,“ sdělil starosta Havraníků Aleš Kňazovčík. Akce v jeho obci začne v pondělí ve tři hodiny odpoledne dětským programem. Večer zahraje kapela Sabrin Band.

Noci z třicátého dubna na prvního května lidé říkají filipojakubská. „Souvisí s ní především stavění májí a zdobení domů zelenými haluzemi,“ přiblížil před časem národopisec Jihomoravského muzea ve Znojmě Jiří Mačuda. Podle něho se lidé v minulosti právě v tento den soustředili na ochranu sebe i svého hospodářství