Tři stovky kusů ochranných prostředků dostal například domov v Jevišovicích, sto padesát putovalo do Hostimi. „Nejvíce roušek směřovalo do diecézní charity, celkem 1780 kusů, po čtyřech stovkách dostala Armáda spásy a Centrum sociálních služeb Letovice,“ přiblížil mluvčí společnosti Filip Poštulka.

Majitelka a personál hospůdky v jedné osobě. To je Alena Lichá.
Už nikdy neřeknu, že chci Hospůdku Na mýtince, tvrdí majitelka zavřeného podniku

Rozhodnutí firmy darovat speciální roušky osvětlil generální ředitel společnosti Robert Šimek. „Klienti domovů pro seniory jsou nejvíce ohroženi. Je nám jasné, že jde jen o drobnou pomoc, která situaci dlouhodobě nevyřeší. Pomůže-li to konkrétním domovům alespoň trochu, budeme moc rádi,“ sdělil.

NA VÍCE POUŽITÍ

Každý z domovů, kam se zdravotnický materiál bude distribuovat, dostane roušky vyrobené z kvalitního materiálu. Stříbro likviduje viry a bakterie na povrchu roušky. Lze je použít až čtyřikrát, poté, co se vyperou na šedesát stupňů Celsia.

Ilustrační foto
Bezdomovce bez roušky pokuta nerozhodila. Noclehárny mají zvláštní režim

Výroba speciálních roušek je součástí nového výrobního programu společnosti Retex zaměřeného na zdravotnictví. Do něj patří kromě textilií pro ochranné zdravotnické pomůcky, také výroba zdravotních matrací či textilie pro výrobu antibakteriálních prostěradel,“ dodal mluvčí firmy s tím, že distribuci roušek řídili pracovníci Jihomoravského kraje.

Firma vznikla v roce 1950. Obrat převyšuje půl miliardy korun ročně, investice v uplynulých šesti letech přesáhly 300 milionů korun. Společnost se zaměřuje především na dodávky netkaných textilií pro automobilový průmysl či stavebnictví. Kromě zdravotnického materiálu se firma nově zaměřuje na výrobu a dodávky materiálů pro zelené střechy, izolační materiály pro hromadnou dopravu či bílou techniku jako jsou pračky nebo myčky. 

Virtuální škola.
Krumlovské gymnázium učí online, studenti pomáhají i soutěží