Původní tříměsíční úplnou uzavírku silnice změnila Správa a údržba silnic po dohodě s vedením Znojma. Nad starým mostem totiž po dobu oprav postaví provizorní konstrukci, po které se bude dát přejet. S montáží dočasného přemostění začali silničáři právě dnes.

„Silnice na Hradiště bude úplně uzavřena od dnešního dne do příštího pondělí a pak od sedmnáctého do třicátého listopadu. Objízdná trasa povede přes Citonice a Mašovice. V této době bude postaveno a demontováno mostní provizorium,“ potvrdila mluvčí města Znojma Denisa Šipošová.

Po dobu oprav tak bude možné, kromě uvedených týdnů, jezdit automobily s hmotností do tři a půl tuny. „Provizorní konstrukce překlene současný most. Pro auta do tří a půl tuny bude silnice na Hradiště téměř po celou dobu průjezdná. Úplná uzavírku potřebujeme jen týden na začátku a pak dva týdny na konci stavby, kvůli demontáži,“ sdělil šéf znojemských silničářů Zdeněk Komůrka.

Přestože k technicky složitější variantě opravy silničáři přistoupili po opakovaných jednáních s představiteli města a kritice některých obyvatel Hradiště, rozpočet stavby změny nezatíží.

„Variant na řešení bylo od počátku několik. Tato konečná verze se svými náklady vejde do původního rozpočtu, takže stavba provizorního mostu nebude stát ani korunu navíc,“ uvedl Komůrka. Celá výměna sto třicet let starého mostu za nový, širší a s větší nosností vyjde na sedmnáct milionů.

Představitelé města původně plánovali, že veřejnou dopravu na Hradiště po dobu oprav zajistí menšími vozidly. Na základě výsledků sledování vytížení linky městské dopravy rozhodli ale nakonec o jiném řešení. „Na Hradiště bude dál jezdi autobus městské dopravy. Po celou dobu opravy pojede po objížďce přes Mašovice a Citonice,“ informovala Šipošová.

(smo,mm)