„Na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jednali zástupci města přímo s panem ministrem. Vyjasňovali si možnosti dotace a náležitosti žádostí a dalších příloh, které nyní kompletujeme. Uděláme maximum pro to, abychom vše dotáhli do zdárného konce," ujistila mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Co se však stane v případě, že stadion dotaci nezíská, mluvčí nesdělila. A ani jinak sdílný prezident klubu Ota Kohoutek. Ten odkázal pouze na sdělení mluvčí města.

„Jsou určité posuny na základě jednání z minulých týdnů, dohodli jsme se ale, že veškerou komunikaci přenecháme městu a dohodu musím dodržet," řekl Kohoutek.

Skutečnost, že znojemský prvoligový fotbal má čas jen do konce června, opět zopakovala i Fotbalová asociace ČR. „Možnost hrát svá domácí mistrovská utkání mimo své sídlo umožňuje licence nově postupujícím týmům. V případě nedokončení započatých úprav stadionu do 30. června klub sestupuje do nižší soutěže a fotbalová asociace mu udělí třímilionovou pokutu," zopakoval přísné licenční podmínky mluvčí Fotbalové asociace Ondřej Lípa s tím, že asociace o případném postupu nebo sestupu klubů nikdy nespekuluje. „Držíme se faktů a platných pravidel," zakončil Lípa.

Znojemský stadion má momentálně položený nový trávník. Rekonstrukce tribun, kotelny a stavba umělého osvětlení je závislá na dotacích.

Nové žádosti poslali v únoru zástupci města a fotbalového klubu na ministerstvo školství. Reagovali tak na marné čekání na peníze od ministerstva financí. „Připomenu, že jde o čtyři stavby, tři má na starosti fotbalové občanské sdružení, města se týká stavba tribun za čtyřicet milionů korun. Pevně věřím, že se posuneme dál," sdělil na únorovém zastupitelstvu starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

S rekonstrukcí stadionu začal klub loni v listopadu. Záležitosti nezbytné pro splnění všech licenčních požadavků mají přijít minimálně na pětašedesát milionů korun. Padesát milionů by měla pokrýt ministerská dotace, zbývající částka poputuje z městské a krajské pokladny.

Zastupitelé Znojma již dříve rozhodli, že město uhradí z celkových nákladů pouze deset procent.

„Jihomoravský kraj přispěje na rekonstrukci našeho stadionu dvěma miliony korun a zbytek by měla uhradit přislíbená dotace z ministerstva," sečetl již dříve starosta Gabrhel.